Member News
NEW Health and Medical Insurance Benefits for US Equestrian Members


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF SAN MIGUEL DE ALLENDE

As of February 21, 2020
Week 2020-7
10/4/2019
CSI2* SAN MIGUEL DE ALLENDE - SAN MIGUEL DE ALLENDE, MEX
43
10/3/2019 - 10/6/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Rodrigo Lambre CHAPILOT ZANG 0 0 35.54 $6,494.61
2 Jefferson Martins Maqueira GUCCI HANN 0 0 39 $5,195.68
3 Rigoberto Aldana GOLDEN DIAMONDS W.G. 0 0 39.16 $3,896.76
4 Bruno Cavalheiro Rebello SANDORADO 0 0 41.38 $2,597.84
5 Jose Antonio Vallarta Uribe JOSEPHINA Z 0 0 42.88 $1,818.49
6 Julio David Vainer STERREHOF'S BACCARAT ZANG 0 0 48.1 $1,428.80
7 Rodrigo Lambre J'ADORE VAN HET KLINKHOF KWPN 0 4 47.26 $1,039.13
8 Jose Antonio Chedraui Eguia GOOD LIMIT BELGIAN WA 0 5 50.84 $779.35
9 Bruno Cavalheiro Rebello CHABELLO 0 8 39.5 $779.35
10 Daniel Pedraza Littlewood FUTURE OLDBG 0 8 42.86 $649.45
11 John Perez DE FLOR 111 Z ZANG 0 8 44.29 $649.45
12 Juan Jose Zendejas Salgado JUST NICE VAN HET INDIHOF 4 $649.45
13 Juan Jose Zendejas Salgado TINO LA CHAPELLE BWP 4
14 Manuel Alvarez Ruizgalindo ENJOY 4
15 Alberto Sanchez-Cozar UNION DE LA NUTRIA KWPN 4
16 Fabian Ordonez Tello AMANDINE DE LA POMMER SF 4
17 Enrique Gonzalez LORD PIZARRO 4
18 Andres Arozarena CENTOMINA PS HANN 4
19 Hector Ortiz NEPAL 07 4
20 Fabian Sejanes LAS PALMAS Z 5
21 Manuel Alvarez Ruizgalindo CHASER Q A 5
22 Manuel Senderos LAWITANO CCDM 6
23 Alejandro Mills CHATAGA ZANG 8
24 Alfonso Gutierrez QUICK ARDENT OS 8
25 Nicolas Pizarro MICK JAGGER SF 8
26 Nicole Meyer Robredo CHANEL HANN 8
27 Jose Maria Quintana Melgoza CATOKI BOY KWPN 8
28 Pablo Vizcaino Vazquez D'ANGELO 6 HOLST 8
29 Juan Manuel Luzardo STAN 8
30 Julio David Vainer CASSINI GOLD HANN 8
31 John Perez C-VALENTIN HOLST 12
32 Gabriele Ceola KIND OF MAGIC XXX KWPN 12
33 Maya Ines Denis Chambon FLYING DUTCHMAN BWP 12
34 Francois Esteves da Silva ETOUSCHA KWPN 12
35 Alejandro Mills COUPE DU ROUET 12
36 Mario Onate ZAZU 14
37 Arturo Parada Vallejo CALCO DE TRIVERA BWP 16
38 Miguel Gutierrez Elizondo RAIPUR DE OLID 16
39 Mario Onate UT MAJEUR DE BRECEY 18
40 Eduardo Salas CANTALOUPE SPARK Z SF 45
41 Nicolas Pizarro CONCHALON Eli
41 Manuel Senderos CANABIS R Eli
41 Alfredo Ramirez Piedra RED GOLD Eli