The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VALKENSWAARD GRAND PRIX QUALIFIER

As of December 13, 2019
Week 2019-49
5/20/2019
CSI2* VALKENSWAARD - VALKENSWAARD, NED
52
5/20/2019 - 5/22/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Pius Schwizer CHAQUILOT SBS 0 0 41.77 $9,407.64
2 Lars Kersten H-CASSINO OS 0 0 41.84 $5,701.60
3 Teddy Van de Rijt ITCHO VAN 'T RUYTERSHOF BWB 0 0 42.22 $4,276.20
4 Emily Moffitt CIRUS DU RUISSEAU Z BWP 0 0 42.5 $2,850.80
5 Lars Bak Andersen 3Q QIRA ZANGERSHEI 0 0 43.63 $1,710.48
6 Caroline Poels-Devos CARPE DIEM DV Z 0 0 45.5 $1,282.86
7 Piet Raijmakers, Jr VAN SCHIJNDEL'S AMBERLINA ZANG 0 0 49.42 $855.24
8 Yuri Mansur Guerios LOU LOU VLS KWPN 0 4 41.44 $712.70
9 Danielle Goldstein JATIVIA 0 4 41.83 $570.16
10 Alberto Zorzi VAUBAN DU TRIO BWP 0 4 42.53 $570.16
11 Pieter Devos FLASH SF 0 4 54.11 $285.08
12 Roberto Previtali ZENON Z 0 4 54.68 $285.08
13 Edwina Tops Alexander CASQUELL ZANG 0 4 61.25 $114.03
14 Chloe Winchester CORCON HOLDT 0 8 48.88
15 Francesca Capponi BRAVOUR 0 17 74.81
16 Robinson Maupiler LAMBORGHINI 98 KWPN 1
17 Jack O'Donohue KAMARA VAN'T HEIKE OLDBG 1
18 Antonia Andersson FREESWING BWP 1
19 Rashid Towaim Ali Al Marri ARMSTRONG VAN DE KAPEL 1
20 Joy Lammers FIRST BOY B.B. 4
21 Theodor Linde GRAND CRU VAN PAEMEL 4
22 Gilles Borgonjon JUST HIM 4
23 Carolina Aresu Garcia Obregon JOIE DE VIVRE TER EYCKEN BWP 4
24 Sanne Thijssen IT'S ME BWP 4
25 Carlos Hank Guerreiro H5 QUANTADOR 3 BWP 4
26 Alex Duffy FTS ELLIOT WESTF 4
27 Johan Klein-Zieverink FATOUCH S 4
28 Wouter Devos TONIK HERO 4
29 Harrie Smolders CORRADA 4
30 Janika Sprunger LITTLE MAGIC D'ASSCHAUT KWPN 4
31 Marlon Modolo Zanotelli KODDAC VAN HET INDIHOF 4
32 Aniek Diks FIARABO 4
33 Nicola Philippaerts HURRICANE KWPN 4
34 Cameron Hanley CENTOLINA RB BWP 5
35 Piergiorgio Bucci CASAGO HOLST 5
36 Max Nieberg COOKIE 62 5
37 Kim Emmen FLOCK WESTF 5
38 Marielle Friesen CARTE BLANCHE KWPN 5
39 Phillippa W. Linde CASMANN 2 5
40 Claudia Verburgt ABBERVAIL LIGHTNING HOLST 6
41 Laura Kraut CLEOPATRA 8
42 Albert Zoer FLORIAN KWPN 8
43 Gregory Wathelet ECHO DE VIRTON KWPN 8
44 Florence Schwizer-Seydoux DELPHI 8
45 Cindy Van der Straten URBAN DE ROHAN KWPN 8
46 Emma Stoker TOWNHEAD TALLULAH V SF 9
47 Hamad Nasser Al Qadi SIEC LONNIE NWB 9
48 Flaminia Straumann JE TAIME FLAMENCO HANN 9
49 David Will FOREST GUMP 29 BWP 13
50 Scott Brash HELLO FRANKLIN 13
51 Rebecca Conway SALITOS 8 Eli
51 Sophia Gracida ATLANTIS B OLDENBURG Eli