Member News
NEW Health and Medical Insurance Benefits for US Equestrian Members


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST LO GRAND PRIX

As of February 21, 2020
Week 2020-7
4/16/2017
CSI2* ST LO - ST LO, FRA
51
4/14/2017 - 4/16/2017
0.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE 0 0 39.94 $6,420.35
2 Vincent Balleux SIGNEE LULU 0 0 40.1 $5,136.28
3 Julien Epaillard SEPHORA SONZEENNE SF 0 0 40.93 $3,852.21
4 Frederic Busquet TI POL DU PLESSIS SF 0 0 42.08 $2,568.14
5 Florian Angot TIP TOP DES TESS SF 0 0 42.27 $1,797.69
6 Margaux Rocuet TRAFALGAR KERVEC SF 0 0 42.35 $1,412.47
7 William Funnell BILLY FANTA 0 0 42.74 $1,027.25
8 Alexandra Ledermann REQUIEM DE TALMA 0 0 43.01 $770.44
9 Pierre Marie Friant URDY D'ASTREE SF 0 4 41.56 $770.44
10 Anna Dmitrieva COOL MAN 3 SF 0 4 44.52 $642.03
11 Alexis Gautier SIROCO DE COQUERIE HOLST 0 4 48.26 $642.03
12 Guy Williams DEPARDIEU VANT KIEZELHOF SF 0 6 54.26 $642.03
13 Dale Burnham ROMANELLA GOLD BWP 1 $156.59
14 Felicie Bertrand OLIMPO LS SHBGB 1
15 Tony Hanquinquant CHACCO ROUGE SLS 4
16 Axel Van Colen CHERISMA Z OLDBG 4
17 Aymeric De Ponnat QUECHUA D'EMERAUDE ZANG 4
17 Laura Renwick HELIODOR HYBRIS 4
19 Edward Levy STARLETTE DE LA ROQUE BWP 4
20 Yazmin Pinchen VAN DE VIVALDI SF 4
21 Yannick Gaillot CONTANO BAVAR 4
22 Timothee Anciaume ICARUS V'T KLAVERTJE VIER HOLST 4
23 Rudy Cock VAUBAN DE STE HERMELLE BWP 4
24 Allan Pacha VALLAURIS SBS 4
25 Tim Stockdale MISS FRITZ SF 4
26 Hugo Breul BUZIOS D'ECAUSSINNES KWPN 4
27 Cedric Angot VIRTUOSE D'EOLE SBS 8
28 Robert Breul ARSOUILLE DU SEIGNEUR SF 8
29 Clement Bohren FIRST BOY SUNBEAM SBS 8
30 Sophie Michiel TALISMAN SCSL 8
31 Maria Bibikova QUASIMODO DSP 9
32 Francois Xavier Boudant VITELLIUS DES DAMES 9
33 Mathieu Billot SHIVA D'AMAURY SF 9
34 Romain Bourdoncle RUBELIA SF 12
35 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES SF 12
36 Yoan Lebouteiller TAKYHYDA DE FA SF 12
37 Berenger Oudin TIO DE L HUYNE SF 12
38 Madeline Allen DAROENTO VDL SF 12
39 Hubert Pignolet NILANE D'ELLE Z KWPN 12
40 Maelle Martin TEMPO DU PLIX ZANG 12
41 Gerald Brault PUTCH DES ISLES 13
42 Geoffroy De Coligny SORRENTO DU PLESSIS SF 16
43 Amy Graham URIELO DES FONTAINES SF 16
44 Jonathan Chabrol CLINT EASTWOOD DE HUS SF 16
45 Benjamin Golliot CALIMERO DE LAUBRY HOLST 20
46 Mathilde Montginoux TOMTOM FLOREVAL BWP Eli
46 Rutherford Latham ULTRASONIC D'AUGE SF Eli
48 Patrice Delaveau UTHOPE DE LA ROQUE Ret
48 Tony Cadet UPPSALA DEL CABALERO SF Ret
48 Stephane Dufour QUADRIO TAME SF Ret
48 James Smith BOLTON GATE BEN SF Ret