US Equestrian offices will be closed Monday, January 20th, 2020 in observance of Martin Luther King Day.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF RIESENBECK

As of January 17, 2020
Week 2020-2
10/5/2018
CSI2* RIESENBECK - RIESENBECK, GER
66
10/4/2018 - 10/7/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Tobias Meyer COEUR DE LION 22 0 0 33.52 $7,526.12
2 Carsten-Otto Nagel L'ESPERANCE 2 0 0 35.8 $6,020.90
3 Torben Kohlbrandt MACAO HOLST 0 0 36.6 $4,515.67
4 Christopher Klasener CHACCORINA 0 0 37.7 $3,010.45
5 Kathrin Stolmeijer CHEVENEZ WESTF 0 0 43.91 $2,107.31
6 Zascha Nygaard Andreasen DIOCENTO KWPN 0 0 46.66 $1,655.74
7 Christian Kukuk COLESTUS 0 4 33.73 $1,204.18
8 Rupert Carl Winkelmann CAROSSO 2 WESTF 0 4 33.95 $903.13
9 Christian Ahlmann COLORIT HOLST 0 4 34.91 $903.13
10 Boris Kapp COBY 8 0 4 37.2 $752.61
11 Nisse Luneburg LUCA TONI 27 HANN 0 4 37.64 $752.61
12 Angelique Rusen DOLOCIA OS 0 4 38.05 $752.61
13 Emanuele Camilli CSF MR KROON KWPN 0 8 35.39 $150.52
14 Katrin Eckermann MYLADY GO GO SF ISH 0 WD $150.52
15 Janina Griese BALIMBA 1 $150.52
16 Kendra Claricia Brinkop CARAMIA 25 4 $150.52
17 Eoin McMahon NABAB'S ATLANTO HANN 4 $150.52
18 Justine Tebbel GRUNDIG BALTIMORE RHEIN 4
19 Hans-Thorben Ruder AMBA ZANG 4
20 Patrick Stuhlmeyer SHERE KHAN DU BANNEY HOLST 4
21 Michael Viehweg AVALON 308 SF 4
22 Tim Rieskamp Godeking CALIDA LAUDA BAVAR 4
23 Felix Hassmann CAYENNE WZ WESTF 4
24 Tanimara Maria Macari Carrillo FEMINKA HOLST 4
25 Franz Schulze Schleithoff CINVEN CR KWPN 4
26 Markus Brinkmann KINGSTON VH AKENHOF HOLST 4
27 Therese S. Henriksen CASPARO 26 4
28 Margrethe Hartmann INDI 28 ZANG 4
29 Niels Kersten CHECKER 47 BWP 4
30 Hendrik Sosath LADY LORDANA 4
31 Markus Merschformann DIAROLE OLDBG 4
32 Richard Vogel SOLITAER 41 5
33 Mario Stevens TALISMAN DE MAZURE HANN 7
34 Mohamed Talaat TABEA 20 SF 8
35 Julius Reinacher CONTAGIA HOLST 8
36 Guido Jun. Klatte PSS UGANDA DE SEMILLY 8
37 Philip Ruping CHALYPSA 8
38 Michael Hagemann MISS BALOU MECKL 8
39 Laurenz Buhl CHATALGO WESTF 8
40 Johannes Ehning QUINTANA ROO 2 8
41 Ludger Beerbaum COOL DOWN 7 8
42 Evelyn Beyer SADIS 2 OLDBG 8
43 Michael Cristofoletti BELONY 8
44 Inga Czwalina CARDINETTO HANN 8
45 Lennert Hauschild QUEL QUIDAM 8
46 Henrik Griese ECL CORVO HOLST 8
47 Jana Wargers AFRAH 4 WESTF 9
48 Jan Andre Schulze Niehues SIGGIE HOLST 9
49 Sophi Hinners VITTORIO 8 9
50 Edmond Guntz Malblanc ATLANTIS 202 HANN 9
51 Andrea Hoppe SLANELOUGH ULTIMATUM 10
52 Douglas Lindelow CHELDON AES 12
53 Lars Kersten KADDEE VAN DE KNUFFEL OS 12
54 Kira Gremme HACKMAN 14
55 Tobias Woltering CEBU 2 17
56 Steffen Eikenkotter QUIRANO S 18
57 Christine Thomas CADDIE 7 HOLST 21
58 Christina Liebherr LB QUEEN DU CHATEAU DWB 24
59 Laura Emming CARVALITO SA 26
60 Diarmuid Howley DAKOTA V SCHUTTERSHOF Ret
60 Jens Baackmann DUCATI 24 ZANG Ret
60 Jan Meves CYLANA Ret
60 Henny Gitlesen INCREDIBLE HOT Ret
60 Daniela Theelen ARMANI CODE 9 Ret
60 Sarah Nagel Tornau CORBIN NT Ret
60 Mylen Kruse BALDUIN 35 HOLST Ret