Register Now for the USEF Annual Meeting being held January 12-14, 2023 in Lexington, Kentucky. Click here for more information.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF MACON CHAINTRE

As of December 02, 2022
Week 2022-24
9/9/2022
CSI3* MACON CHAINTRE - MACON CHAINTRE, FRA
57
9/8/2022 - 9/11/2022
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Max Thirouin UTOPIE VILLELONGUE 0 0 36.51 $7,247.23
2 Morgan Bordat UMA SF 0 0 37.88 $5,797.78
3 Luis Ferreira DRISS DE KERGLENN SF 0 0 37.98 $4,348.34
4 Jacques Helmlinger TONIC DES METS 0 0 38.13 $2,898.89
5 Benoit Cernin DYNAMITE DU MIRAL SF 0 0 39.06 $2,029.22
6 Reynald Angot CHROME D'IVRAIE 0 0 39.23 $1,594.39
7 Alexandra Francart BETTY DU PRIEURE 0 0 39.29 $1,159.56
8 Michol Del Signore IRISH COFFEE 0 0 39.94 $869.67
9 Adeline Lemens AUSTIN DES CEDRES 0 0 40.48 $869.67
10 Youri Trotereau DOLLAR DES G 0 0 40.94 $724.72
11 Charlotte MCAULEY TINY TOON SEMILLY 0 0 41.52 $724.72
12 Felipe Amaral ANDROIDE 3K SELLE FRAN 0 4 36.09 $724.72
13 Guillaume Batillat COME ON DI GISORS 0 4 37.66 $227.36
14 Felicie Bertrand DEESSE DE KERGLENN 0 4 38.58 $227.36
15 Alix Ragot COLDPLAY EJ 0 4 38.88 $227.36
16 Emma Astier TI CIAO BELLO OF COCO 0 4 40.41
17 Baptiste Eichner BLACK'N ROLL SF 0 8 41.67
18 Andrea Venturini ABOU SIM BEL 0 12 44.03
19 Andrea Herck KALVARIE VAN DE ZELM 0 16 51.8
20 Alessia Costalla CAYENNE WD Z 1
21 Pedro Veniss BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR 2
22 Nicolas Deseuzes STELLA DE PREUILLY OLDBG 4
23 Maelle Martin CALDER SF 4
24 Frederic Sonntag CALLAC DE CYRMANOL HOLST 4
25 Vanessa Norblin TENDER BRIDE 4
26 Cyril Bouvard BROCELIANDE DU LAC 4
27 Agathe Vacher KAREL VDB 4
28 Loic Michelon BELLE D'AMOUR 4
29 Pierre Alain Mortier CYCLADE DU BARBIN 4
30 Julien Gonin ABC PRIVATE JET 4
31 Mark McAuley DESTINEE DE VAINS 4
32 Valentin Marcotte DIEGO DEL CARIBE 4
33 Marion Skalli CANISKA 4
34 Pierre Rius CONTANO 4
35 Alexis Goulet CAIPIRINHA HOLST 5
36 Cyrille Curvat DON'T STOP BEAUFOUR 5
37 Emanuele Massimilian Bianchi CALGARY DE HUS 5
38 Florence Schwizer-Seydoux PRIME MOON 6
39 Brice Brassart DIVA DU ROZEL SI 8
40 David Melin DELTA DE L'AUTROT 8
41 Elora Schmitter UNENATIVE DE VIRTON 8
42 David Gonzalez Herrera VACKANDA DE LOJOU SF 8
43 Lucie Martinot BRISBANE DES SALINES 8
44 Vincent Temime CYRIUS DE BATAILLARD 9
45 Alexandre Fontanelle CAPTAIN COLOMBO 2 12
46 David Giffon HAROLD TS 13
47 Tanie Grepilloux CASANOVA LOISEL 14
48 Cedric Hurel FANTASIO FLOREVAL Z 14
49 Timothee Anciaume NEW LIBERO ONE D'ASSCHAUT 14
50 Ivan Dalton EX RANGER HH Z 16
51 Rikke Belinda Barker TABALOU PS 16
52 Marta Bottanelli GUNTHER S 18
53 Dylan Levallois ARTISTE DE L'ABBAYE 20
54 Claire Fontanel VOL DE NUIT BATILLY 29
55 Bruno Garez UNITED SUNHEUP SF 31
56 J Christophe Galet LEADER VAN DE NEERHEIDE SF Ret
56 Sira Martinez Cullell MANO NEGRA VAN DE BUCXTALE Ret