US Equestrian offices will be closed Monday, January 20th, 2020 in observance of Martin Luther King Day.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

AREZZO GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
3/26/2017
CSI3* AREZZO - AREZZO, ITA
47
3/20/2017 - 3/26/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Werner Muff DAIMLER 0 1 49.34 $6,524.75
2 Thomas Sandgaard AMARONE KWPN 0 1 50.54 $5,219.80
3 Emilio Bicocchi SASSICAIA ARES WESTF 0 4 41.47 $3,914.85
4 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA HOLST 0 4 41.99 $2,609.90
5 Jur Vrieling CORPORAL VDL SF 0 4 42.42 $1,826.93
6 Gianni Govoni LARBRAKER WESTF 0 4 45.72 $1,435.44
7 Davide Kainich OLIVER TWIST BAY ASSI 0 4 46.31 $1,043.96
8 Philippe Leoni SHANA DE KERGLENN UNIRE 0 4 52.02 $782.97
9 Jens Van Grunsven CIKA SF 0 8 48.24 $782.97
10 Maud Roosendaal UNIVERSO 0 12 46.9 $652.47
11 Alessandro Colombo UNECUORE KWPN 0 12 52.27 $652.47
12 Ben Schroder DAVINO Q ASSI 0 WD $652.47
13 Pieter Clemens VERDICO IMPERIO EGIPCIO KWPN 5
14 Zuzana Zelinkova CALERI II HOLST 5
15 Olivier Philippaerts H&M CABRIO VAN DE HEFFINCK HOLST 5
16 Kevin Beerse CAMELOT HOLST 5
17 Michel Hendrix DON DIABLO HX KWPN 5
18 Harold Boisset QUOLITA Z KWPN 8
19 Clementina Grossi ZQUASIMODO R ZANG 8
20 Giovanni Lucchetti LICIUS KWPN 8
21 Karina Aziz FLEUR ROOSTERS VAN BETZ OS 8
22 Paolo Pomponi CAROSO BWP 8
23 Alessandra Fuzzi RMF TEQUILA HOLST 9
24 Peder Fredricson H&M ZALOUBET 9
25 Giulia Martinengo Marquet FINE EDITION SWB 9
26 Melissa Vanzani CORLEONE HANN 9
27 Anna-Julia Kontio NUMBER ONE 32 KWPN 9
28 Urmas Raag IBELLE ASK WESTF 9
29 Alexandr Belekhov BIVALDI BWP 10
30 Massimo Grossato AZARUS DI SABUCI 11
31 Stefano Brecciaroli FALCO VH ROOSAKKER SI 12
32 Niklaus Rutschi CARDANO CH BWP 12
33 Guido Franchi LUCAINE CH 12
34 Dalma Rushdi Malhas OURAL DE LA ROQUE WESTF 12
35 Emanuele Gaudiano INCA S BIG THINK 13
36 Mirco Casadei CRUZEIRO SCSL 13
37 Evelyne Bussmann TAFILA D'URVILLE MECKL 16
38 Gianluca Paracciani CHEF V VEECATEN SF 16
39 Filippo Codecasa GO HIGH DELLA BASSANELLA KWPN 16
40 Rene Lopez BIG BROTHER 17
41 Maximilian Schmid CHAPEAU B KWPN Eli
41 Frank Schuttert BUGATTI V/D NORTSIDE KWPN Eli
43 Jonathon Buxton STRIDES HILANASTERNE KWPN Ret
43 Andrea Benatti IDENTO VAN MAARLE BWP Ret
43 Jane Richard Philips CALINESSE DE GULDENBOOM BWP Ret
43 Andres Penalosa TINTIN DE LA POMME BWP Ret
43 Glenn Knoester ALPICOR SF Ret