Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VITTEL GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
4/15/2018
CSI3* VITTEL - VITTEL, FRA
50
4/12/2018 - 4/15/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Romain Duguet SHERAZADE DU GEVAUDAN SF 0 0 40.06 $11,289.18
2 Jerome Hurel OHM DE PONTHUAL AA 0 0 40.46 $9,031.35
3 Jacques Helmlinger TONIC DES METS SF 0 0 41.63 $6,773.51
4 Alexandra Francart VOLNAY DU BOISDEVILLE SF 0 0 42.95 $4,515.67
5 Glenn Knoester CLINT EASTER SF 0 0 45.9 $3,160.97
6 Louise Saywell GOLDEN WAVE OL KWPN 0 0 46.88 $2,484.22
7 Jonathan Chabrol HUXX DE MUZE SF 0 4 42.63 $1,806.27
8 William Funnell BILLY MCCAIN BWP 0 4 43.39 $1,354.70
9 Hans Dieter Dreher TWENTY CLARY AES 0 4 43.47 $1,354.70
10 Marie Etter Pellegrin UNE DE L'OTHAIN SF 0 4 44.33 $1,129.52
11 Barbara Schnieper CICERO F SF 0 4 45 $1,129.52
12 Bruno Garez UNITED SUNHEUP OLDBG 0 4 46.54 $1,129.52
13 El Ghali Boukaa UGOLINO DU CLOS SF 0 18 62.65 $240.83
14 Guy Williams ROUGE DE RAVEL SF 4
15 Emeric George ROCKER D'YSIEUX 4
16 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI SF 4
17 Niklaus Rutschi CLEARWATER 4
18 Hugo Breul UTAHMANO ALU HOLST 4
19 Mathieu Billot SHIVA D'AMAURY SF 4
20 Dominique Joassin SI LA SOL DE GREENBAY Z SF 4
21 Steve Gasnier SAMOURAI DE COLCHIC ZANG 4
22 Samy Colman SIMARA ALIA SF 4
23 Benjamin Grandjacques CAVIAR DE L'HERIBUS SF 4
24 Romain Duperret STAR DE BAIMONT SBS 5
25 Sofian Misraoui SCARLET D'ENFER SF 8
26 Gregory Rulquin RICKITCHA SF 8
27 Walter Gabathuler SILVER SURFER 2 SF 8
28 Pierre Cabochette ASTON DU HARAS DES BARRAG HOLST 8
29 Anthony Bourquard JANUS VB SBS 8
30 Phillipe Lazare SALTO DE SAM BWP 8
31 Karin Martinsen STENHAGA TULIP TATTOO SF 8
32 Captain Geoff Curran SHANNONDALE RAHONA SWB 9
33 Axel Narolles SELTIQUE ISH 9
34 Nathalie Mack QUENZA DU BREUIL SF 12
35 Marcel Marschall CRYSTAL 17 SF 12
36 Richard Howley DOLORES HOLST 12
37 Leina Benkhraba ORCCHIS COURCELLE KWPN 12
38 Xavier Vacher CHAPTER ONE SF 12
39 Florence Schwizer-Seydoux DELPHI OS 12
40 Jochen Teufel LEON 596 KWPN 12
41 Ali Al Ahrach USA DE RIVERLAND 13
42 Filippo Marco Bologni LACAN 2 SF 14
43 Nigel Coupe GOLVERS HILL OLDBG 16
44 Adrien Benhaddad ESCAPE ST GHYVAN ISH 20
45 Evelyne Bussmann THAT'S ME 6 BWP 27
46 Edouard Mathe TABASCO DES CABANES TENDE HANN Ret
46 Alexa Ferrer A VIE DU CALVAIRE SF Ret
46 Malin Parmler JK HORSETRUCKS HOPEFULL SBS Ret
46 Charles Henri Ferme DALI PP Z BWP Ret
46 Gregory Cottard REGATE D'AURE ZANG Ret