Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VILAMOURA GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
10/15/2017
CSI3* VILAMOURA - VILAMOURA, POL
55
10/9/2017 - 10/15/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Laura Renwick BINTANG II KWPN 0 0 36.08 $7,829.70
2 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES KWPN 0 0 36.19 $6,263.76
3 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACITO SF 0 0 36.2 $4,697.82
4 Adeline Hecart PASHA DU GUE SA 0 0 37.63 $3,131.88
5 Andreas Knippling HERTOCH VT PRINSENVELD SF 0 0 38.01 $2,192.31
6 Jamie Gornall CARSTEN BWP 0 0 40.73 $1,722.53
7 Kevin Jochems CAPTAIN COOPER HOLST 0 4 36.63 $1,252.75
8 Harry Charles ABC QUANTUM CRUISE KWPN 0 4 40.16 $939.56
9 Guillaume Foutrier SPIKE VD WITHOEVE ISH 1 $939.56
10 Lance Whitehouse VIK II ZANG 1 $782.97
11 Erika Lickhammer BONAIRE 4 $782.97
12 Joao Victor Castro Aguiar Combes de Lima QUENTIN PJ KWPN 4 $782.97
13 Fransesca Ciriesi CALL ME SPOCK HANN 4 $52.19
14 Radovan Sillo DURANT W HOLST 4 $52.19
15 Billy Twomey KIMBA FLAMENCO KWPN 4
16 Roelof Bril ARLANDO AES 4
17 Michel Hecart ULTIME DE LA ROQUE KWPN 4
18 Adrien Rouchon SCALA DES CHAMPS SF 4
19 Martim Portela de Morais INCO VD BISSCHOP 4
20 Maximilian Lill VALOUR BWP 5
21 Emma Stoker TOWNHEAD TALLULAH V WESTF 8
22 Marina Frutuoso de Melo CANTANO NWB 8
23 Mauricio Ruiz DAKOTA HOLST 8
24 Piergiorgio Bucci HEARTBREAKER VD ACHTERHOE 8
25 Sanne Thijssen NO FEAR VD TICHELRIJ Z BWP 8
26 Nicola Pohl COPAIN HD ZANG 8
27 Rikke Belinda Barker QUITHA BLUE KWPN 8
28 Anouk De Ruijter DUNOVILLE V OS 9
29 Joao Chuva ANTONIO KWPN 9
30 Cecile Hatteland FOR WINNING TR KWPN 9
31 Evelyne Bussmann THAT'S ME 6 BWP 9
32 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA HANN 12
33 Stephane Frey UNESCO DU ROUET SF 12
34 Harry Marshall BARCELONA SF 12
35 Antonio Matos Almeida NIKEL DE PRESLE KWN 12
36 David Will CHILLERT BLUE SF 12
37 Annabel Joost STAKKATO ROUGE WESTF 12
38 Pedro Rafael Sousa Carvalho DONNER OS 12
39 Doron Kuipers DICKYVILLE KWPN 12
40 Gert Jan Bruggink CASPARO 26 KWPN 13
41 Harriet Nuttall GALWAY BAY JED ZANG 16
42 Bernardo Naveillan UGO DU BARQUET AES 20
43 Alexander Zettermann MAGIC PARK SF 20
44 Karina Aziz DUTCH CINDA ALDA Z SWB 21
45 Alex Rident UCELLO MASSUERE ZANG 21
46 Celine Schoonbroodt-De-Azevedo VENUS DE L'EYRE SF Eli
47 Luca Maria Moneta PERCINE DREAM SF Ret
47 Felipe Ramos Guinato ZENZERO SF Ret
47 Luis Sabino Goncalves ACHEO DI SAN PATRIGNANO Ret
47 Adir Abreu Junior ANDREAS SPB Z ASSI Ret
47 Ricardo Gil Santos ECXOTIC Ret
47 Juan Carlos Garcia BONZAI VAN DE WARANDE PSH Ret
47 Marta Bottanelli CLINTISSIMA Ret
47 Evie Buller STANLEY 151 KWPN Ret
47 Viktor Daem CRISTELLO 2 HANN Ret