Member News
NEW Health and Medical Insurance Benefits for US Equestrian Members


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VILAMOURA GRAND PRIX

As of February 21, 2020
Week 2020-7
3/5/2017
CSI2* VILAMOURA - VILAMOURA, POR
63
2/27/2017 - 3/5/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Marcel Marschall UNDERCONTRACT BWP 0 0 37.19 $6,524.75
2 Marlon Modolo Zanotelli CELENA VDL KWPN 0 0 38.81 $5,219.80
3 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES KWPN 0 0 39.44 $3,914.85
4 Emily Ward REMI CAVALLERI SF 0 0 40.04 $2,609.90
5 Laura Renwick TOP DOLLAR VI AES 0 0 42.53 $1,826.93
6 Olivier Guillon ULADINE DES NAUVES AES 0 4 37.92 $1,435.44
7 Nicolas Deseuzes RAZZIA DES SABLES SF 0 4 38.76 $1,043.96
8 Johnny Pals CHAT BOTTE E.D SF 0 4 43.13 $782.97
9 Jude Burgess COMEBACK DE FREMIS ZANG 0 8 42.14 $782.97
10 Emma Stoker TOWNHEAD CAMPUS SBS 0 8 46.21 $652.47
11 Phillip Spivey DARYA I NUR 0 9 48.85 $652.47
12 Adrien Rouchon SCALA DES CHAMPS 1 $652.47
13 Antonio Matos Almeida EPICOR DA GANDARINHA 1 $52.19
14 Patrice Astier GIGOLO VD MOLENDREEF KWPN 2 $52.19
15 Luis Sabino Goncalves SCOTT IMPERIO EGIPCIO BWP 4 $52.19
16 Nicole Pavitt HUSSAH. T.M SF 4 $52.19
17 Mario Wilson Fernandes TIDELIO DES NAUVES SF 4
18 Marc Bettinger QUINCY W SF 4
19 Thierry Goffinet JONSAUNIER DWERSE HAGEN MECKL 4
20 Christoph Konemann ROSE DE SETIF BELGIAN WA 4
21 Adir Abreu Junior CHACTONUS 2 SF 4
22 Joao Chuva ANTONIO OS 4
23 Julien Gonin VIPPER DU LAVOIR KWPN 4
24 Celine Schoonbroodt-De-Azevedo VENUS DE L'EYRE SF 5
25 Seongyn Lim CASSANO II SF 5
26 Cassio Rivetti LAGERFELD HOLST 5
27 Sandra Piwowarczyk-Baluk CHABENTO MECKL 5
28 Nicola Pohl ROWAN OS 5
29 Michel Hecart ULTIME DE LA ROQUE 5
30 Linn Widmark COLEBURN SF 8
31 Laura Mantel GLORY B V SWB 8
32 Manjun Kwon CORAL SPRINGS AES 8
33 Thomas Holz CAN DO LIGHT ISH 8
34 Pascal Levy BALOU WESTF 8
35 Jongbeum Lee BORDI HANNO 8
36 Martim Portela de Morais INCO VD BISSCHOP KWPN 8
37 Philippe Rozier UNPULSION DE LA HART BWP 8
38 Leslie Pelat UN ESPOIR RIVERLAND SBS 9
39 Cecile Hatteland ALEX SF 9
40 Arthur Gustavo Da Silva INONSTOP VT VOORHOF KWPN 9
41 James Smith BOLTON GATE BEN 9
42 Jaekyung Lee TAILORMADE CASH IS KING 9
43 Aleksandra Pushkarskaya BON SUELA 9
44 Marta Bottanelli CLINTISSIMA 10
45 Govett Triggol WOLKE 334 KWPN 12
46 Brittany Albrecq ARNO VH SCHEEFKASTEEL Z HOLST 12
47 Sammie Jo Coffin BELLAMY II ZANG 12
48 Alicia Page ULIEVKA DE BREVE KWPN 13
49 Nando De Miranda CZARINA JMEN SF 13
50 Anna Eleonora Lindberg TRESOR DU DALOT 13
51 Felipe Ramos Guinato VUDUCIEL UN PRINCE SF 16
52 Timothy Page DUC D'ARSOUILLES 17
53 Alexandra Thornton HHS FIGERO BWP 17
54 Henry Turrell BLAZE OF GLORY II 17
55 Luca Ruxandariu QUINETT ANGLO EURO 18
56 Marco Valente Oliveira UPERCUT KERVEC Eli
57 Alexandre Faustino BENHUR DE SALINAS SF Ret
57 Patrick Petre FOR MANNY Ret
57 Duarte Seabra AHG WHITEROCK CRUISE DOWN HANN Ret
57 Andreas Jensen LF KADEAU ISH Ret
57 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACITO HOLST Ret
57 Chloe Aston CORNADO'S BOY RC SA Ret
57 Blanch Dubois Levy IMPERIO VD CONINCKSHOEVE HANNO Ret