Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VILAMOURA 3* GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
2/26/2017
CSI3* VILAMOURA - VILAMOURA, POR
49
2/20/2017 - 2/26/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Mathieu Billot ILENA S WARMBLOOD 0 0 44.11 $6,524.75
2 Marlon Modolo Zanotelli SIRENE DE LA MOTTE BWP 0 0 46.07 $5,219.80
3 Taizo Sugitani CUBA SF 0 0 48.55 $3,914.85
4 Duarte Seabra FERNHILL CURRA QUINN HOLST 0 4 45.03 $2,609.90
5 Marc Bettinger BARINO ISH 0 4 45.66 $1,826.93
6 Nicolas Deseuzes TOPAZE LATOUR KWPN 0 4 49.01 $1,435.44
7 Emma Stoker TOWNHEAD TALLULAH V SF 0 4 50.16 $1,043.96
8 Joao Victor Castro Aguiar Combes de Lima QUENTIN PJ NWB 0 4 52.55 $782.97
9 Laura Renwick TOP DOLLAR VI HANN 0 4 56.48 $782.97
10 Rikke Belinda Barker QUITHA BLUE AES 1 $652.47
11 Thierry Goffinet ARTUUR JH Z OS 4 $652.47
12 Timothy Page DUC D'ARSOUILLES ZANG 4 $652.47
13 Seongyn Lim CASSANO II BWP 4 $52.19
14 Marcel Marschall UTOPIA 48 HOLST 4
15 Joao Azevedo Silva CLEMENCY VD EGLANTIE 4
16 Emily Ward REMI CAVALLERI BWP 4
17 Celine Schoonbroodt-De-Azevedo ZAMORA AES 4
18 Cassio Rivetti ULAHOP BOY NRPS 4
19 Olivier Guillon ULADINE DES NAUVES SF 4
20 James Smith BALIBU SF 4
21 Christoph Konemann ROSE DE SETIF OLDBG 4
22 Karina Aziz FLEUR ROOSTERS VAN BETZ SF 4
23 Alexandre Mascarenhas De Lemos ANGEL Z BWP 5
24 Johnny Pals CHAT BOTTE E.D ZANG 5
25 Juan Carlos Garcia GITANO V BERKENBROECK ZANG 5
26 Luis Sabino Goncalves ACHEO DI SAN PATRIGNANO BWP 8
27 Thibault Pomares UNSENCE DE LA ROQUE ASSI 8
28 Arthur Gustavo Da Silva INONSTOP VT VOORHOF SF 8
29 Felipe Ramos Guinato QUIDAM'S GREY LADY 8
30 Cecile Hatteland BECORDIA NWB 8
31 Patrick Petre FOR MANNY 9
32 Luca Ruxandariu QUINETT HANN 10
33 Manjun Kwon CORAL SPRINGS 12
34 Chloe Aston CORNADO'S BOY RC ISH 12
35 Valeriya Sokolova COUP DE FOUDRE V HANNO 13
36 Hugo Tavares PHEBUS DU FIEF KWPN 13
37 Aleksandra Pushkarskaya BON SUELA SF 13
38 Adir Abreu Junior HUNTER VAN HET INDIHOF 13
39 Phillip Spivey SMIRNOV BWP 13
40 Patrice Astier GIGOLO VD MOLENDREEF AES 14
41 Alberto Harari QUEEN 2000 Z BWP 18
42 Anna Eleonora Lindberg TRESOR DU DALOT ZANG 21
43 Leslie Pelat UN ESPOIR RIVERLAND SF 22
44 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES SF Eli
45 Adrien Rouchon SCALA DES CHAMPS SF Ret
45 Manuel Pizzato BLUE BOY V BERKENBROECK Ret
45 Mario Wilson Fernandes STROUDWOOD ELDARADO BWP Ret
45 Marta Bottanelli CLINTISSIMA AES Ret
45 Julien Gonin SOLEIL DE CORNU CH KWPN Ret