The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

VEJER DE LA FRONTERA

As of December 06, 2019
Week 2019-48
2/17/2018
CSI2* VEJER DE LA FRONTERA - VEJER DE LA FRONTERA, ESP
62
2/15/2018 - 2/17/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Richard Howley CRUISING STAR 0 0 39.85 $7,435.81
2 Bertram Allen IT'S ME SHBGB 0 0 39.89 $5,948.64
3 Matthew Sampson GLORIA VAN ZUUTHOEVE BWP 0 0 40.1 $4,461.48
4 Gudrun Patteet SEA COAST COCO BERLINI BWP 0 0 40.72 $2,974.32
5 Torben Kohlbrandt MISS BUBBLES WESTF 0 0 43.2 $2,082.02
6 Emma Augier De Moussac DIVA 0 0 44.44 $1,635.87
7 Silvia Bazzani CONTADOOR KWPN 0 0 44.9 $1,189.72
8 Holly Smith HEARTS DESTINY WESTF 0 0 45.92 $892.29
9 Jose Maria Larocca (Jr) ELIOT DWS AES 0 0 46.04 $892.29
10 Luis Fernandez Gil Fournier ESPINOSA 0 0 46.67 $743.58
11 Peter Charles ABC QUANTUM CRUISE 0 0 46.9 $743.58
12 Diego Perez-Bilbao HELIOS ISH 0 2 51.97 $743.58
13 Teresa Blazquez Abascal JUVENTE VAN DE KAKEBEEK BWP 0 4 43.13 $180.62
14 Caio Carvalho Filho SUN FLOWER DU THEIL BWP 0 4 44.85 $180.62
15 Nuno Tiago Gomes DISCO SF 0 4 45.56 $180.62
16 Radovan Sillo DR.MAX THINK TWICE 111 Z KWPN 0 4 46.16 $180.62
17 Paola Amilibia GAUDI ZANG 0 4 47.61
18 Fabienne Daigneux-Lange URFEE DES LUTHIERS 0 4 48.74
19 Stephanie Andries FOR YOU SF 0 8 46.47
20 Julio Arias CASTOR VH MOLENHOF Z 0 10 51.77
21 Riccardo Pisani CHACLOT ZANG 0 12 48.65
22 Whitney Sorensen GAME BOY D 10 OLDBG 0 32 69.43
23 Johnny Pals ABACHE HL BWP 0 Eli
24 Jerome Guery JUPITER VG KWPN 0 Ret
24 Derin Demirsoy HARRY K BWP 0 Ret
26 Penelope Leprevost VANCOUVER DE LANLORE DWB 4
27 Dominique Joassin SI LA SOL DE GREENBAY Z SF 4
28 Federico Fernandez LANDPETER DO FEROLETO ZANG 4
29 Lisa Nooren HOCUS POCUS DE MUZE 4
30 Dan Kremer E-CONTEFINO-A.C. BWP 4
31 Ignacio Astolfi Lopez DILLAN M 4
32 Chris Sorensen BOBBY 4
33 Nicolas Toro DESPERADO KWPN 4
34 Tomas Couve-Correa URANUS BOY 4
35 Eduardo Alvarez Aznar APG EVERLASTING LOVE SF 4
36 Gerard O'Neill GO FOR IT 2 KWPN 4
37 Philippe Putallaz VANCOUVER IV BWP 4
38 Greg Patrick Broderick CHINOOK II HOLST 4
39 Pilar Lucrecia Cordon Muro TRIX TRAX KWPN 4
40 Manuel Fernandez-Saro CAMARGO 2 HOLST 4
41 Francisco de asis Arango Lasaosa DESDECASA TRESOR DE LAUME HANN 4
42 Frank Schuttert SILBERMOND 4
43 Harold Megahey BRAVEHEART HANN 6
44 Sergio Alvarez-Moya ASTORIA JO DWB 8
45 Armando Trapote ECOLOCO SF 8
46 Darragh Ryan JK HORSETRUCKS CARTHALVIN Z 8
47 Therese S. Henriksen HALIFAX VAN DE CONYNENBER ZANG 8
48 Roelof Bril BALOU PUISSANT BWP 8
49 Harry Charles VIVALDI DU DOM NRPS 8
50 Thomas Whitaker EBELINA W 9
51 Roelof Bril EVARADO 9
52 Ashlee Harrison ZAHRA II KWPN 10
53 Anna Kellnerova BALGUERO KWPN 10
54 Pedro Veniss ANAYA STE HERMELLE 10
55 Virginie Thonon HIGH TECH VY DE SEPTON SBS 12
56 Mauricio Ruiz DAKOTA BWP 16
57 Jose Antonio Garcia Diana CHACCLIGHT 21
58 Jose Alfredo Hernandez Ortega GRUPO PROM CARLA COLUMNA 23
59 Jake Saywell HAVINIA VD ROSHOEVE BAD-WU Ret
60 Guy Williams ROUGE DE RAVEL BWP Ret
61 Diego Porres Solis CENTRO 5 Ret
62 Gregory Wathelet LEICESTER WESTF Ret