Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

UPPERVILLE WELCOME STAKES

As of October 11, 2019
Week 2019-40
6/7/2019
CSI4* UPPERVILLE COLT & HORSE SHOW - UPPERVILLE, VA, USA
Alan Wade
55
6/3/2019 - 6/9/2019
2.09
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Alex Granato CARLCHEN W WESTPHALIA 0 0 37.2 $23,496.00
2 Molly Ashe Cawley BALOUS DAY DATE 0 0 37.38 $14,240.00
3 Beat Mandli SIMBA 0 0 37.9 $10,680.00
4 Kevin Babington SHORAPUR OLDBG 0 0 38.16 $7,120.00
5 Amanda Derbyshire ROULETTE BH 0 0 38.5 $4,272.00
6 Erynn Ballard CHARMING FORCE B IRISH SPOR 0 0 38.75 $3,204.00
7 Catherine Tyree BEC LORENZO 0 0 39.45 $2,136.00
8 Schuyler Riley ROBIN DE PONTHUAL IRISH SPOR 0 0 39.93 $1,780.00
9 Lillie Keenan SKYHORSE SF 0 0 41.17 $1,424.00
10 Adrienne Sternlicht CADANS Z 0 0 42.06 $1,424.00
11 Laura Kraut CONFU ZANGERSHEI 0 4 38.9 $712.00
12 Nicole Shahinian-Simpson AKUNA MATTATA HOLST 0 4 39.43 $712.00
13 Molly Ashe Cawley ADAMO HOLST 0 4 39.88 $356.00
14 Beth Underhill COUNT ME IN KWPN 0 4 40.12 $356.00
15 Schuyler Riley QUILIMBO HANN 0 9 47.16
16 Brianne Goutal-Marteau VIVA COLOMBIA HOLSTEINER 0 20 58.81
17 Alison Robitaille ACE OLDENBURG 0 35 65.78
18 Quentin Judge HH QUATUOR KWPN 0 Ret
18 Ali Wolff CASALL SF 0 Eli
20 Diego Perez-Bilbao HELIOS 1
21 Adrienne Sternlicht PEMBROKE BWP 1
22 Alex Matz CASHEW CR WARMBLOOD 4
23 Erynn Ballard FELLINI S 4
24 Catherine Tyree CATUNGEE KWPN 4
25 Kevin Babington SUPER CHILLED HOLST 4
26 Ali Wolff QUIRIE 2 ISH 4
27 Abigail McArdle VICTORIO 5 4
28 Devin Ryan COOPER HANN 4
29 Erynn Ballard ZORRAN 4
30 Harold Chopping FANTOM KWPN 4
31 Thaisa Erwin EVITA WARMBLOOD 4
32 McLain Ward RAPIDASH DUTCH WARM 4
33 Katie Dinan ATIKA DES HAUTS VENTS BELGIAN WA 4
34 Diego Perez-Bilbao ORSO DEL TERRICCIO SELLE FRAN 5
35 Natalie Dean DON'S DIAMANT WARMBLOOD 8
36 Lillie Keenan CHACCOLETTE KWPN 8
37 Sloane Coles CHIPPENDALE'S BOY DZ OLDENBURG 8
38 Mark Bluman BREEMEERSEN IMORETTO WARMBLOOD 8
39 Katie Dinan BREGO R'N B BELGIAN WA 8
40 Beat Mandli GALAN S KWPN 8
41 Peter Leone DONNER BWP 9
42 Daniel Bluman COLESTINA H BELGIAN WA 9
43 Eliza Lehrman SIERRA DUTCH WARM 9
44 Laura Kraut JAKARTA DANISH WAR 9
45 McLain Ward NOCHE DE RONDA BELGIAN WA 12
45 Nicky Galligan JAVAS MISS JORDAN OLDENBURG 12
47 Michael R. Morrissey SAM 1091 IRISH SPOR 12
48 Samantha Wight CRUNCH DE TROTEVAL Z RHINELANDE 12
49 Devin Ryan CASPAR'S LASINO ZANGERSHEI 12
50 Victoria Birdsall GAMKO S HOLSTEINER 13
51 Marilyn Little CLEAR WATER BELGIAN WA 14
52 Taylor St Jacques UPSILON DE LA LINIERE 17
53 Karl Cook CAILLOU 24 SELLE FRAN 18
54 Rodrigo Pessoa QUALITY FZ HOLSTEINER Eli
54 Natalie Dean CEITASI HOLSTEINER Eli