The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST TROPEZ 2* GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
9/22/2019
CSI2* ST TROPEZ - ST TROPEZ, FRA
51
9/19/2019 - 9/22/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 David Will PERRY KHR SBS 0 0 36.25 $7,127.00
2 Nicolas Delmotte DARMANI VAN'T HEIKE 0 0 36.85 $5,701.60
3 Marc Dilasser CORONA Z BWP 0 0 37.98 $4,276.20
4 Bruno Garez UNITED SUNHEUP 0 0 38.53 $2,850.80
5 Lucas Porter E CLINTON SF 0 0 39.71 $1,995.56
6 Mathieu Billot LORD DE MUZE 0 4 37.03 $1,567.94
7 Charlotte Leoni BLACK STAR 0 4 40.14 $1,140.32
8 Megane Moissonnier USSAR DES BRUYERES 0 5 48.84 $855.24
9 Flore Giraud VOYOU DU BOBOIS SF 0 12 40.64 $855.24
10 Laura Kraut GALLIANO VM SF 1 $712.70
11 Cedric Bellanger BIG BROTHER 1 $712.70
12 Filippo Marco Bologni SEDIK MILANO LACAN 2 KWPN 1 $712.70
13 Jean Luc Mourier FIONAPINA COLADA OLDBG 1 $285.08
14 Beat Mandli POLE POSITION II 1
15 Oleksandr Onyshchenko CHACCIENY 1
16 Thomas Leveque BIJOU DE CAVERIE OLDBG 1
17 Richard Howley GAESBEKERS GLAMOUR GIRL 1
18 Mohamed Talaat OAK GROVE'S DARSHAN 3
19 Werner Muff VARENNES D'ARGONNE 4
20 Alexis Deroubaix BARACAT D'ANCHAT 4
21 Ines Van Den Bosch INFINITY VD HEFFINCK 4
22 Mark McAuley THUNDER G Z 4
23 Michael Jung CHASANDRA 4
24 Marcel Marschall IMPERIAL TOU TOU 4
25 Rene Lopez CON DIOS III 4
26 Nicolas Bost BLUEMUCH DES BALEINES 2004 5
27 Abdel Said BROOKLYN DE HUS 5
27 Patrice Delaveau BAHIA DE MARS 5
29 Katie Dinan TARIOSO MANCIAIS 5
30 Paola Amilibia FLORIONA SF 5
31 Emilio Bicocchi RONDINE DEL TERRICCIO 8
32 Andres Penalosa SO OSILESU 8
33 Chloe D. Reid SALLY 643 8
34 Niklaus Rutschi AMBRE DE LA CENSE HANN 8
35 Robert Whitaker STRIDES HATTON'S TREASURE 8
36 Nils Candon VIP DES LACS 8
37 Morgan Bordat AL CAPONE MASSUERE SF 9
38 Dayro Arroyave EL VITORIOSO D'ECAUSSINNE SF 9
39 Paris Sellon NATHAN DETROIT 9
40 Federico Fernandez ROMEO HANOVERIAN 9
41 Sadri Fegaier EVEREST D.R 12
42 Roger-Yves Bost VINO D'ESPINET 13
43 Emeric George BE NICE SF 13
44 Laura Mathy PENTA 13
45 Jose Alfredo Hernandez Ortega GRUPO PROM JIVARO 14
46 Mathilde Couturier DESMO DU CLOS DE LA VALLI 17
47 Paolo Paini ENZO VAN DE KOUTERHOEVE SBS 29
48 Julien Gonin COUP DE COEUR Ret
48 Philippe Leoni MONTY PYTHON 25 Ret
50 Jose Diaz Vecino ERANDIOS DE SEMILLY HANN Eli
50 Wesley Newlands EVERTON DE VILLEE Eli