Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST TROPEZ-COGOLIN 2* GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
4/28/2019
CSI2* ST TROPEZ-COGOLIN - ST TROPEZ-COGOLIN, FRA
50
4/25/2019 - 4/28/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Raphael Goehrs RADIEUSE DU LANDEY 0 0 36.99 $7,127.00
2 Harold Boisset QUOLITA Z SF 0 0 37.6 $5,701.60
3 Adeline Hecart QUESTION D'ORVAL ZANG 0 0 37.61 $4,276.20
4 Guillaume Foutrier FAYERBAL DU RONCHY SF 0 0 38.48 $2,850.80
5 Philippe Rozier LE COULTRE DE MUZE 0 0 41.15 $1,995.56
6 Marcel Marschall CASSIUS VD SMIS 0 4 37.59 $1,567.94
7 Gianluca Agustoni UZO VH HOBOS Z SBS 0 4 38.22 $1,140.32
8 Jose Maria Larocca (Jr) MARIANITA CANDELARIA ZANG 0 4 40.32 $855.24
9 Sadri Fegaier EVEREST D.R 0 4 41.01 $855.24
10 Nils Candon VIP DES LACS 0 4 42.35 $712.70
11 Laura Mathy PENTA SF 0 4 42.98 $712.70
12 Bliss Heers ANTIDOTE DE MARS 0 8 39.57 $712.70
13 Rene Lopez BIG BROTHER SF 0 Ret $285.08
14 Sergio Alvarez-Moya GAZQUINE TAG KWPN 4
15 Clement Gras VOLGA D'ALTENBACH 4
16 Gregory Cottard ALAMEME SF 4
17 Bertram Allen QUALITY YOU DELLA CACCIA SF 4
18 Zoe Conter LA BELLE DAME Z 4
19 Nicolas Delmotte ALANINE DE VAINS 4
20 Josefina Goess Saurau MINE THAT BIRD SF 4
21 Philippe Leoni JAMES BOND DU BEC KWPN 4
22 Mathilde Couturier BLACK JACK BWP 4
23 Michel Hecart DULHAN DE LA ROQUE KWPN 4
24 Piergiorgio Bucci CASAGO KWPN 4
25 Luis Sabino Goncalves BILOBA DES CHAINES 5
26 Romain Dreyfus FERNANDO VAN HET POSTHUIS SF 8
27 Billy Twomey GENTLEMAN 8
28 Kara Chad BONNIE M Z 8
29 Carlos Hank Guerreiro H5 JEMOUSIN VAN DEN DAEL ZANG 8
30 Mauricio Ruiz FUN DE LA ROQUE Z BWP 8
31 Eric Muhr VENDEE DES ISLOTS 8
32 Alexis Deroubaix BARACAT D'ANCHAT SF 8
33 Roger-Yves Bost BLUEMUCH DES BALEINES 8
34 Emilie Conter PIRONELLA 8
35 Dominique Hendrickx QUICKSILVER CWHBA 8
36 Clementine Bost BALASKA DES ALEURS 8
37 Tiffany Foster GALINO 8
38 Felicie Bertrand CRETA LS LA SILLA 8
39 Max Kuhner ELEKTRIC BLUE P CCDM 11
40 Marion Skalli RIALTO DE CHASSIGNOL 11
41 Marc Dilasser CINDERELLA SF 12
42 Charlotte Bettendorf CISCA VH LINDENHOF Z HANN 12
43 Jos Verlooy JENCO DW 12
44 Jose Alfredo Hernandez Ortega GRUPO PROM RAHMANNSHOF BEFORE 12
45 Vincent Goehrs SURF DU MOULIN KWPN 17
46 Petronella Andersson ECLATANT SF 19
47 Maxime Harmegnies CONCHENTO PS KWPN Ret
47 Olivier Perreau ATWOOD DE FELINES Ret
47 Patricia Segura VALSEUSE DE TERLONG Ret
50 Emma Augier De Moussac JULES VERNE DB Eli