Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ST LO GRAND PRIX QUALIFIER

As of January 24, 2020
Week 2020-3
11/24/2017
CSI2* ST LO - ST LO, FRA
54
11/23/2017 - 11/26/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Axelle Lagoubie RUBELIA 0 0 35.28 $6,420.35
2 Margaux Rocuet QUALIFYING DE HUS SF 0 0 35.72 $5,136.28
3 Titouan Schumacher JAQUI HOLST 0 0 35.76 $3,852.21
4 Penelope Leprevost ILENA DE MARIPOSA BWP 0 0 36.19 $2,568.14
5 James Smith TWIX DE LA ROQUE BWP 0 0 36.56 $1,797.69
6 Alexis Gautier SPIRIT OF SEMILLY SF 0 0 36.65 $1,412.47
7 Sebastien Tence VENUS DE THURIN SF 0 0 36.79 $1,027.25
8 Laurent Goffinet VALKYRIE CONDEENNE SF 0 0 37.4 $770.44
9 Patrice Delaveau URCOS DE KERGLENN HDC 0 4 37.11 $770.44
10 Felicie Bertrand SULTANE DES IBIS SF 0 4 37.62 $642.03
11 Tanguy Dobremez PSYCHE DE VIRTON SF 0 12 35.36 $642.03
12 Robert Breul ARSOUILLE DU SEIGNEUR SF 0 $642.03
13 Francois Poppe TORE DE LONGUENEE SBS 1 $125.27
14 Melanie Cloarec ONDINE BELMANIERE SF 4 $125.27
15 Guy Williams ROUGE DE RAVEL 4
16 Thierry Lambert UNICO DE L'ECUSSON 4
17 David Jobertie UN DIAMANT D'AZIF SF 4
18 Edward Levy STARLETTE DE LA ROQUE SF 4
19 Edouard Coral QUOKIN DU MOULIN VENT SF 4
20 Eric Fevrier TAIGA D'HELBY SF 4
21 Bertrand Pignolet UPSALA DE CARTIGNY SF 4
22 Lohan Marciano VINTAGE D'HARMONIE SF 5
23 Freddy Demuynck AIMAR VH POLDERHOF SF 5
24 Rudy Cock UN DOLLAR DE BLONDEL 8
25 Timothee Anciaume QUALIDO 3 SF 8
26 Baptiste Couperie INDIAN GOLD VD KRUISH HANN 8
27 Hubert Pignolet NILANE D'ELLE Z BWP 8
28 Mathis Burnouf STARBUCK'S ZANG 8
29 Francois Xavier Boudant STELLA LYGHT SF 8
30 Charles Hubert Chiche PUTCH DES ISLES SF 9
31 Thomas Rousseau RED QUEEN DAVIER SF 9
32 Nicolas Bost TESWAY DE LA BATIA SF 9
33 Bernard Briand Chevalier UTHER D'INCONVILLE SF 9
34 Anne Rapinat TORINO DE FEYELE SF 9
35 Pierre Cimolai UPSILON DE LA LINIERE SF 10
36 Gregory Cottard UNE FUTEE DE WY SELLE FRAN 12
37 Alessia Arrigo Zazadze NCS CHICOS JUNIOR SF 12
38 Flore Giraud ULISCA DU TOUNEY OLDBG 12
39 Ninon Castex DAYDREAMER E S SF 13
40 Sylvain Misraoui UZELIEN BWP 13
41 Agathe Bosetti SUBLIM DES GREZILS TENDER SF 13
42 Amelie Lebrisollier VERANO D'LA ROUSSERIE SF 14
43 Alexis Deroubaix DARK LADY DU VAL DU GEER SF 14
44 Julie Brault PRADO DE GRAVELOTTE SBS 16
45 Bernardo Moura SOLISTE DU JANLIE SF 17
46 Amy Graham COLERAINE DES BERGERIES SF 19
47 Anna Maria Pokraszov VLADIMIR DE BOSSEE SBS 20
48 Axel Van Colen COCO RICO SF 21
49 Marilyn Messina TENZOR DE KERASSIGNOL KWPN 22
50 Ninon Decaqueray PARADIS LATIN SF Eli
50 Anastasia Popovici START BEARN SFA Eli
50 Florent Bourset Marcellas VIVA DU GRIZZLY AA Eli
50 Koen Vereecke UGO MANCIAIS SF Eli
54 Romain Bourdoncle TIAMO MASSUERE Ret