The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SAMORIN GRAND PRIX

As of December 13, 2019
Week 2019-49
4/27/2018
CSIO5* SAMORIN - SAMORIN, SVK
48
4/26/2018 - 4/29/2018
5.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Philipp Weishaupt ASATHIR BWP 0 0 40.33 $59,606.91
2 Luiz Francisco De Azevedo COMIC SF 0 0 40.87 $36,125.40
3 Abdel Said CALLISTO KWPN 0 0 41.74 $27,094.05
4 Malin Baryard-Johnsson H&M CUE CHANNA 42 KWPN 0 0 43.22 $18,062.70
5 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACITO SWB 1 1 50.77 $10,837.62
6 Shane Sweetnam INDRA VD OUDE HEIHOEF SA 4 0 40.4 $8,128.21
7 Paul Estermann CURTIS SITTE BWP 0 4 41.2 $5,418.81
8 Martin Fuchs CHAPLIN 4 0 41.98 $4,515.67
9 Nicola Philippaerts H&M CHILLI WILLI KWPN 0 4 42.27 $3,612.54
10 Holger Hetzel LEGIONER HOLST 0 4 43.32 $3,612.54
11 Stephanie Holmen FLIP'S LITTLE SPARROW HOLST 4 4 41.08 $1,806.27
12 Evelina Tovek MILL'S SHERIDAN SWB 4 4 42.39 $1,806.27
13 Cassio Rivetti ULAHOP BOY SWB 4
14 Yuri Mansur Guerios VITIKI SF 4
15 Pieter Devos CLAIRE Z HANN 4
16 Bruno Chimirri TOWER MOUCHE ZANG 4
17 Werner Muff JAZOE VAN 'T STEENPAAL SF 4
18 Holly Smith HEARTS DESTINY BWP 4
19 Irma Karlsson CHACCONU AES 4
20 Zuzana Zelinkova CALERI II OS 4
21 Bronislav Chudyba ZAPRIA HOLST 4
22 Wilm Vermeir I Q VH STEENTJE HOLST 4
23 Shane Breen IPSWICH VAN DE WOLFSAKKER BWP 4
24 Karina Johannpeter CASPER 150 5
25 Samuel Hutton HAPPYDAM OLDBG 8
26 Paul O'Shea SKARA GLEN'S PRESENCE BWP 8
27 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann GOJA 27 8
28 Christophe Vanderhasselt IDENTITY VITSEROEL BWP 8
29 Steve Guerdat HANNAH BWP 8
30 Gonzalo Anon Suarez QLAMP D'IVRAIE BWP 8
31 Alberto Zorzi VANNAN AA 8
32 Janika Sprunger BACARDI VDL SF 8
33 Laura Klaphake CATCH ME IF YOU CAN OLD 8
34 Eduardo Alvarez Aznar UQUALIN DU SAULCY OS 8
35 Michael Duffy EFS TOP CONTENDER SF 8
36 Ondrej Zvara CENTO LANO AES 8
37 Andre Thieme CUPERTINO SBS 8
38 Henrik Von Eckermann NEWTON ABBOT HOLST 8
39 Jos Verlooy HERALD VT RUYTERSHOF AES 8
40 Luigi Polesello PANAMA TAME BWP 9
41 Jan Bobik CHACCO AMICOR SF 13
42 Luca Marziani TOKYO DU SOLEIL OS Eli
42 Maksymilian Wechta LONDON 32 SF Eli
42 Piergiorgio Bucci DENIRO OLDBG Eli
42 Luka Zaloznik COUPE DU ROUET BWP Eli
42 Manuel Fernandez-Saro USADOR DU ROUET Eli
42 Radovan Sillo DURANT W SF Eli
42 Cara Bianca Frew IMPERIO VD CONINCKSHOEVE KWPN Eli