Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

SAMORIN GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
7/27/2019
CSI2* SAMORIN - SAMORIN, SVK
56
7/23/2019 - 7/28/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Alex Duffy FANTASTICO B OS 0 0 39.61 $9,407.64
2 Filippo Marco Bologni SEDIK MILANO QUIDICH DE LA CHAVEE 0 0 40.26 $5,701.60
3 Antonio Alfonso DREAM VAN GENERHESE SF 0 0 40.47 $4,276.20
4 Jana Wargers ELDORADO SBS 0 0 40.71 $2,850.80
5 Lucas Porter HOPE STREET KWPN 0 0 40.91 $1,710.48
6 Alisa Danilova KEY TO PRESIDENT HOLSTEINER 0 0 43.8 $1,282.86
7 Joe Clayton BIG STAR JR KZ 0 4 41.53 $855.24
8 Stefanie Saperstein CHICAGO ZANG 0 4 44.58 $712.70
9 Darragh Kenny SCARLETT DU SART Z 0 8 42.17 $570.16
10 Oleksandr Onyshchenko CHACCIENY DUTCH WARM 0 8 43.25 $570.16
11 Shota Ogomori SIG CAPTAIN AMERICA OLDBG 0 Ret $285.08
11 Marc Bettinger BALOUZINO WESTF 0 Eli $285.08
13 Yfke Bourget SAMOURAI DE JEANBEL OS 4 $142.54
14 Jan Vinckier CHAKALAKA 8 SF 4 $142.54
15 Lance Whitehouse MISS BELVERDERE 4
16 Matias Alvaro KENDY BELLE AES 4
17 Michael Cristofoletti SIG DEBALIA BELGIAN WA 4
18 Dan Kremer RENATO DU JARDIN KWPN 4
19 Vladamir Tuganov TACHINI Z 4
20 Ramiro Quintana BARNADOWN RICKY 4
21 Holger Wenz FALCO 4
22 Jack Whitaker QUEEN ELISABETH 4
23 Tobias Meyer COCO CHANEL 4
24 Edwin Smits LANTARO VON HOF 4
25 Radoslaw Zalewski ILATINA CHEVAL SUI 4
26 Sara Vingralkova L'AMOUR BWP 4
27 Ramzy Hamad Al Duhami VIVA LA VITA 2 HANN 4
28 Graham Babes GLENCOE 5
29 Kostiantyn Boiarko AISHA 5
30 Stephen Moore FEIN UMBRA OLDBG 5
31 Sara Baban VENUTIA DE COSNIERE HOLSTEINER 5
32 Anna-Maria Papageorgiou VANIA SF 6
33 Bronislav Chudyba GRAFFITI 81 HOLST 8
34 Dimitri Natsis CENTORITO 8
35 Jaime Azcarraga THE GAMBLER OS 8
36 Tomas Kuchar BRESCIANO DWB 9
37 Sara Stangelove CHACCO BLUE DIAMOND 10
38 Laurent Goffinet NIMROD DE MUZE Z OS 10
39 Andres Azcarraga AL CAPONE 12
40 Chad Fellows EINDHOVEN G.H. BAD-WU 12
41 Teddy Vlock CRISTOBAR KWPN 12
42 Pierre Marie Friant BIANCA STAR 13
43 Jamie Wingrove RADIOACTIVE II 16
44 Genene Burnett VANDA GUCCI HOLST 17
45 Mykhailo Pilipenko INFERNAPE VD CAATSHOEVE WESTF 20
46 Martina Simoni EVENZO BWP 21
47 Aiko Paridaen CHICAGO EE Z KWPN Ret
47 Omer Karaevli LIVINGSTONE VAN HET PEGGE Ret
47 Linda Heed LAURIEN VAN ORSHOF Ret
47 Emily Ward BILLY Z Ret
47 Laszlo Toth TOLL FORGO ZANG Ret
52 Efe Siyahi LAROCCO 4 HSH Eli
52 Felix Hassmann SIG CHACCINUS HOLST Eli
52 Soraya Ojjeh CHICCO 327 OS Eli
52 Michal Kazmierczak CISALL FS HOLST Eli
52 Gonzalo Azcarraga QUITE NICE 5 Eli