Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ROUEN GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
11/19/2017
CSI4* ROUEN - ROUEN, FRA
50
11/16/2017 - 11/19/2017
2.06
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Patrice Delaveau HDC LEONTINE LEDIMAR Z SBS 0 0 37.32 $23,489.10
2 Julien Epaillard TOUPIE DE LA ROQUE ZANG 0 0 37.67 $18,791.28
3 Laurent Goffinet QUINETTE DU QUESNOY SF 0 0 38 $14,093.46
4 Adeline Hecart PASHA DU GUE 0 0 40.98 $9,395.64
5 Margaux Bost AS DE PAPIGNIES SF 0 0 41.35 $6,576.94
6 Malin Baryard-Johnsson H&M INDIANA SBS 0 0 42.03 $5,167.60
7 Titouan Schumacher ATOME Z BWP 0 4 37.23 $3,758.25
8 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES ZANG 0 4 39.6 $2,818.69
9 Irma Karlsson CHACCONU SF 0 4 41.77 $2,818.69
10 Hugo Breul UTAHMANO ALU OS 1 $2,348.91
11 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE SF 1 $2,348.91
12 Timothee Anciaume ALMERIA Z 4 $2,348.91
13 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI ZANG 4 $260.99
14 Jerome Hurel URANO 4
15 Marie Etter Pellegrin UNE DE L'OTHAIN SBS 4
16 Julien Gonin SOLEIL DE CORNU CH SF 4
17 Paul Delforge TERRE DU BANNEY WARMBLOOD 4
18 James Smith TWIX DE LA ROQUE SF 4
19 Johnny Pals WESSELINA SF 4
20 Edward Levy SIRIUS BLACK 5
21 Robert Breul ARSOUILLE DU SEIGNEUR SF 5
22 Wilm Vermeir DALILA DE LA POMME SBS 5
23 Laura Renwick TOP DOLLAR VI SBS 5
24 Pierre Alain Mortier URUGUAY COURCELLE AES 5
25 Billy Twomey KIMBA FLAMENCO 5
26 Judy Ann Melchior AILINA 6 AES 5
27 Yves Vanderhasselt JEUNESSE THU 5
28 Gaetan Decroix QUEL HOMME DE HUS BWP 6
29 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACCOMO HOLST 6
30 Sameh El Dahan SUMA'S ZORRO OS 8
31 Christophe Vanderhasselt IDENTITY VITSEROEL AES 8
32 Bryan Balsiger CLOUZOT DE LASSUS BWP 8
33 Alexandra Ledermann REQUIEM DE TALMA SBS 8
34 Wout-Jan Van Der Schans D' ANGELO SF 8
35 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND KWPN 8
36 Darragh Kenny CASSINI Z OS 8
37 Francois Xavier Boudant CIENTO OLDDENBURG 8
38 Kevin Gauthier TWIST DE LA BUTTE KSPN 9
39 Morgan Bordat STAR DE LA BEVIERE SF 9
40 Andreas Knippling TANNENHOF'S CHACCO CHACCO SF 9
41 Guillaume Batillat UGO DU MARQUET 9
42 Nicolas Delmotte ILEX VP SF 9
43 Nicole Pavitt AREEB O.L. BWP 9
44 Aldrick Cheronnet URIS DE LA ROQUE WESTF 9
45 Dermott Lennon LOUGHVIEW LOU-LOU SF 12
46 Guy Williams ROUGE DE RAVEL ISH 12
47 Edwin Smits DANDIEGO B Z 12
48 Clement Boulanger URANUS D'OMONVILLE ZANG 13
49 Jessica Mendoza TOY BOY SF 13
50 Emeric George CHOPIN DES HAYETTES BELGIAN WA Ret