The 2020 Annual Meeting Registration is now open.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

ROME GRAND PRIX QUALIFIER

As of December 13, 2019
Week 2019-49
5/27/2017
CSIO5* ROME - ROME, ITA
56
5/24/2017 - 5/28/2017
2.36
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Mathieu Billot ILENA S 0 0 37.58 $18,269.30
2 Lorenzo De Luca SCUDERIA 1918 HALIFAX VAN HET KLUIZEBOS BWP 0 0 37.98 $14,615.44
3 Shane Sweetnam MAIN ROAD BWP 0 0 39.42 $10,961.58
4 Thomas Ryan QUITE ZERO SWEDISH WA 0 0 39.57 $7,307.72
5 Michel Hendrix BAILEYS HOLST 0 0 40.34 $5,115.40
6 Philippe Rozier RAHOTEP DE TOSCANE KWPN 0 0 41.45 $4,019.24
7 Davide Sbardella TRIOMPHE VAN SCHUTTERSHOF SF 0 0 41.49 $2,923.08
8 Luca Marziani SAXO DES HAYETTES SBS 0 0 41.51 $2,192.31
9 Jose Maria Larocca (Jr) CORNET DU LYS SF 0 0 44.24 $2,192.31
10 Vladamir Tuganov CONFIDENT OF VICTORY WESTF 0 12 39.01 $1,826.93
11 Roger-Yves Bost SANGRIA DU COTY WESTF 0 WD $1,826.93
12 Pius Schwizer LEONARD DE LA FERME CH SF 4 $1,826.93
13 Guido Franchi LUCAINE SWB 4 $156.59
14 Fransesca Ciriesi CALL ME SPOCK WESTF 4 $156.59
15 Yann Candele CHAVENTYNO HOLST 4
16 Emilio Bicocchi CALL ME OS 4
17 Karen Polle KINO HOLST 4
18 Steve Guerdat CORBINIAN HOLSTEINER 4
19 Penelope Leprevost NICE STEPHANIE WESTF 4
20 Manuel Fernandez-Saro COREALL SWB 4
21 Gerco Schroder DON DIEGO HANN 4
22 Abdullah Mohd Al Marri SAMA DUBAI FBH KWPN 4
23 Giulia Martinengo Marquet KIWI KICK HANN 4
24 Petronella Andersson IVOOR VT PARADIJS 4
25 Bruno Chimirri TOWER MOUCHE BWP 5
26 Gudrun Patteet SEA COAST ATLANTIC SF 8
27 Shane Breen IPSWICH VAN DE WOLFSAKKER SBS 8
28 Zoe Conter SOORY DE L'HALLALI 8
29 Sergio Alvarez-Moya IRON MAN 111 SF 8
30 Emanuele Gaudiano CHALOU BWP 8
31 Michael Whitaker VIKING OS 8
32 Werner Muff POLLENDR KWPN 8
33 Eduardo Alvarez Aznar UQUALIN DU SAULCY RHEIN 8
34 Piergiorgio Bucci UGANO DE COQUERIE SF 8
35 Paul Kennedy EIS ISAURA SF 8
36 Jonna Ekberg TENOR DU GUE BWP 8
37 Roberto Turchetto ENASCO FORTUNA SF 8
38 Henrik Von Eckermann APPY CARA KWPN 8
39 Wesley Newlands WIEMINKA B KWPN 8
40 Luis Jesus Escobar COSMOS KWPN 8
41 Eric Lamaze COCO BONGO 9
42 Marc Houtzager STERREHOF'S BACCARAT RHEIN 9
43 Jur Vrieling ZYPERN III KWPN 12
44 Douglas Lindelow AMROD HOLST 12
45 Francesca Arioldi LORO PIANA SELLIA DU BESSIN MECKL 12
46 Kara Chad IDEAL DE LA HAISSE SF 12
47 Juan Carlos Garcia COCODRILLO 12
48 Luca Maria Moneta AMBRA HOLST 12
49 Alonso Valdez Prado CHIEF SI 13
50 Massimiliano Ferrario LORO PIANA RIGOLETTO DELLA FLORIDA 13
51 Christina Liebherr LB EAGLE EYE ASSI 17
52 Jane Richard Philips IZMIR VAN DE BAEYENNE BWP 22
53 Gianni Govoni LARBRAKER BWP Eli
54 Paolo Paini CLODIA CSG ASSI Ret
54 Dalma Rushdi Malhas OURAL DE LA ROQUE KWPN Ret