Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

REDEFIN GRAND PRIX QUALIFIER

As of January 24, 2020
Week 2020-3
5/25/2019
CSI3* REDEFIN - REDEFIN, GER
52
5/24/2019 - 5/26/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Felix Koller CHACCBAY BWBS 0 0 44.66 $8,552.40
2 Holger Hetzel LEGIONER OS 0 4 39.16 $6,841.92
3 Patrick Stuhlmeyer CHACGRANO HOLST 0 4 40.55 $5,131.44
4 Holger Wulschner DORETTE 1 $3,420.96
5 Inga Czwalina CEZANNE 48 1 $2,394.67
6 Mathilda Karlsson CERA VA 1 $1,881.52
7 Rene Dittmer DOLLARBOY L 4 $1,368.38
8 Philip Ruping CHACCOBEL 4 $1,026.28
9 Eva-Maria Bitter ARGELITH PRIEURE 4 $1,026.28
10 Alexa Stais KIA V HANN 4 $855.24
11 Markus Beerbaum COOL HAND LUKE 4 DWB 4 $855.24
12 Harm Lahde OAK GROVE'S VOGELFREI OLDBG 4 $855.24
13 Michael Kolz DSP ANPOWIKAPI OLDBG 4 $171.04
14 Bart Van Der Maat QUEEN OF LIGHTNESS DSP 4
15 Denise Svensson CLARINA DSP 4
16 Wael Mahgary CROCKET W 4
17 Dirk Demeersman LOVE AFAIR 111 KWPN 4
18 Arne Van Heel DONALD 5
19 Andreas Knippling TANNENHOF'S CHACCO CHACCO 5
20 Felix Hassmann BALANCE 30 8
21 Mynou Diederichsmeier CARLUCCI 20 WESTF 8
22 Chloe D. Reid LUIS P HOLST 8
23 Thomas Kleis SILBERPFEIL M DEUTSCHES 8
24 Markus Brinkmann PIKEUR DYLON OLDBG 8
25 Karim El Zoghby AMELIA HOLST 8
26 Marco Kutscher CASALLVANO KWPN 8
27 Nicola Pohl CHICAGO HD HOLST 8
28 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BALI 32 8
29 Eiken Sato CARDINO DU SEIGNEUR HOLST 9
30 Douglas Lindelow CASQUO BLUE 9
31 Benjamin Wulschner QUINNY MEDOC 9
32 Nicolas Pedersen TAILORMADE DIARCA PS 9
33 Mylene Diederichsmeier CINTIA 12
34 Soren Pedersen CARLO M MECKL 12
35 Christoph Lanske CHAP II 12
36 Toni Hassmann CONTENDRIX 12
37 Koki Saito CHACCO'S AMKE HOLST 12
38 Jorg Naeve BE APERLE VA 13
39 Mario Stevens BALOUBET 4 HOLST 13
40 Andre Thieme CHAKARIA OS 13
41 Nisse Luneburg ALINA 440 16
42 David Will PRIMUS VOM NEUMUEHLER HOF HOLST 16
43 Michel Hendrix ENTERTAINER HANN 16
44 Jenny Johansson CHIRADELL KWPN 17
45 Frederike Staack FLOYO VDL 17
46 Daisuke Fukushima DIARCO BLUE 17
47 Tobias Meyer SAMURAI 501 21
48 Jens Baackmann LOCADEUR WESTF 24
49 Kazuteru Kitai BUM LENIN 6 25
50 Christoph Maack LISSARA T BAVAR Ret
51 Tim Rieskamp Godeking CALIDA LAUDA WESTF Eli
51 Raena Leung FOLINDE VH SLAGERSHOF WESTF Eli