US Equestrian offices will be closed Monday, January 20th, 2020 in observance of Martin Luther King Day.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

PADERBORN GRAND PRIX QUALIFIER

As of January 17, 2020
Week 2020-2
9/9/2017
CSI3* PADERBORN - PADERBORN, GER
60
9/7/2017 - 9/10/2017
1.26
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Marcus Ehning FUNKY FRED RHEIN 0 0 33.03 $7,829.70
2 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BUETTNER'S MINIMAX WESTF 0 0 33.88 $6,263.76
3 Toni Hassmann BIEN AIMEE DE LA LIONNE 0 0 44.97 $4,697.82
4 Hans Dieter Dreher BERLINDA WESTF 0 0 34.91 $3,131.88
5 Paola Amilibia CHAC BALOU N ZIDP 0 0 35.03 $2,192.31
6 Mario Stevens LANDANO OLD OLDBG 0 0 35.78 $1,722.53
7 Denis Lynch RMF BELLA BALOUBET OLDBG 0 0 35.94 $1,252.75
8 Cameron Hanley EIS ISAURA 0 0 39.99 $939.56
9 Zascha Nygaard Andreasen CHAMEUR 137 BWP 0 0 46.43 $939.56
10 Ben Schroder DAVINO Q WESTPHALIA 0 4 39.67 $782.97
11 Alexa Stais BJERGLUNDS CUBA KWPN 0 8 35.14 $782.97
12 Jan Wernke QUEEN MARY 10 HOLST 0 8 36.16 $782.97
13 Jens Baackmann CARMEN 255 HOLST 0 WD $156.59
13 Gerrit Nieberg CONTAGIO WESTF 0 WD $156.59
15 Nicole Persson BALOUNITO HOLST 1 $156.59
16 Cindy Van der Straten CHACCO R OLDBG 1
17 Rolf-Goran Bengtsson CRUNCH 3 1
18 Emanuele Gaudiano CASPAR 232 HOLST 1
19 Chloe D. Reid TNT EXPLOSIVE OS 4
20 Philip Ruping HH MESSENGER HANN 4
21 Heiko Schmidt CHAP 47 HANOVERIAN 4
22 Frederick Troschke SAM S OS 4
23 Harm Lahde LARRY 210 WESTF 4
24 Felix Hassmann BALANCE 30 4
25 Ludger Beerbaum CHACON 2 WESTF 4
26 Andreas Kreuzer DELUXE ILTON OS 4
27 Jan Sprehe CORNY 8 BWP 4
28 Gerco Schroder GLOCK'S DOBELENSKY WESTF 4
29 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S CAYETANO Z KWPN 4
30 Christian Hess BASTIAN 86 ZANG 4
31 Marc Houtzager STERREHOF'S CALIMERO 5
32 Michael G. Duffy LAPUCCINO 2 KWPN 5
33 Pia-Katharina Bostock-Beeking SGW LORD POLDY ISH 5
34 Mike Patrick Leichle FOLINDE VH SLAGERSHOF 5
35 Manuel Fernandez-Saro CUIDAM BWBS 5
36 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 KWPN 5
37 Tim Rieskamp Godeking CHALETTA KWPN 5
38 Henrik Griese COSIMA G OS 5
39 Markus Beerbaum COOL HAND LUKE 4 5
40 Jorg Naeve HH FLEUR OLDBG 5
41 Anna Kellnerova GILJANDRO VAN DEN BOSRAND 5
42 Albert Zoer HEECHHIEM'S CANCUN VDM BWP 8
43 Gert Jan Bruggink CHANYON KWPN 8
44 Elisabeth Kruse LANDO'S STAR OS 8
45 Lars Nieberg NABAB DE REVEL OS 8
46 Sanne Thijssen CELINE M Z BWP 8
47 Douglas Lindelow AMROD ZANG 8
48 Carsten-Otto Nagel CHAIRMAN 20 MECKL 8
49 Hendrik Sosath LADY LORDANA HOLST 9
50 Markus Renzel STELLA 981 OLDBG 9
51 Markus Brinkmann PIKEUR QUICK FIRE 9
52 Manuel Feldmann LIMBO W HOLST 12
53 Thomas Kleis FORTUNE 17 HOLST 12
54 Hergen Forkert CORLEONE P WESTF 12
55 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC GIOIA VH NEERENBOSCH KWPN 12
56 Daniel Dassler CON SPIRIT 7 BWP 13
57 Meredith Michaels-Beerbaum CALLE 67 BAVAR 17
58 Sven Heitkemper CACOSIUS WESTF 21
59 Jan-Philipp Weichert NADAL 2 DSP 23
60 Christian Rhomberg CORBUSIER KWPN Ret