Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

OPGLABBEEK GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
7/21/2019
CSI2* OPGLABBEEK - OPGLABBEEK, BEL
59
7/19/2019 - 7/21/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Meredith Michaels-Beerbaum LA CARAMBA 0 0 41.32 $7,127.00
2 Harrie Smolders CAS 2 HOLST 0 0 41.74 $5,701.60
3 Thiago Alexandre Carneiro Pinto Ribas da Costa KASSANDRA VAN'T HEIKE KWPN 0 0 42.36 $4,276.20
4 Alberto Zorzi VAUBAN DU TRIO 0 0 43.92 $2,850.80
5 Rodrigo Carrasco ACAPULCO FZ SF 0 0 45.16 $1,995.56
6 Janine Rijkens C VIER 2 0 0 45.24 $1,567.94
7 Nayel Nassar CAN CAN DELLA CACCIA HOLST 0 0 45.77 $1,140.32
8 John-Peter Daker CREDIT CARD ITALIAN WB 0 0 47.08 $855.24
9 Lisa Cubitt WARRIORS GLORY KWPN 0 4 43.88 $855.24
10 Markus Beerbaum CALLE 67 AES 0 4 45.21 $712.70
11 Rob Heyligers CASSIUS CLAY VDV Z WESTF 0 4 46.45 $712.70
12 Kim Emmen ECLIPS 0 6 49.5 $712.70
13 Rik Hemeryck DEESSE DE LA SURE KWPN 0 8 46.05 $142.54
14 Nicola Pohl EXELERO 2 SBS 1 $142.54
15 Pieter Keunen EIGENWIJS V 1 $142.54
16 Soren Pedersen TAILORMADE CHACCSKY PS 1
17 Pierre Coiteux Fontaine VISTA DU CHALET 4
18 Koen Vereecke DONNA VD WINDEWEG Z 4
19 Gilles Nuytens JADE S 4
20 Daniel Meech ZAMIA 3 BWP 4
21 Brecht Goossens GOODWILL HOLST 4
22 Jennifer Gates HERMELIEN VD HOOGHOEVE BWP 4
23 Roy Van Beek CHACCO ME BIOLLEY BWP 4
24 Richard Howley SEAHORSE Z 4
25 Jose Manuel Ibanez ERMES DES BERGERIES ZANG 4
26 Silvia Bazzani CHICO Z SBS 4
27 Sofia Westborg DELICALATO V/H MARIENSHOF ZANG 4
28 Shady Ghrayeb TAIWAN DU LANDEY 4
29 Tim Prouve ORSON DES HAYETTES SF 4
30 Michael Vreys HEIDELBERG VT LINDENHOF SF 4
31 Rene Dittmer YOSHIMI BWP 5
32 Valentin Marcotte KONTESSA TEN BRAEM 8
33 Anne Sophie Hemeryck Godart ETOILE BY MDL 8
34 Michael Hughes CHARMEUR KWPN 8
35 Niels Kersten DABELLE DWB 8
36 Rodrigo Giesteira Almeida GB CELINE 9
37 Charlotte Verhagen A LEE SPRING POWER 9
38 Laura Robinson CALMOND WESTF 9
39 Robbert Ehrens CLASSE 2 10
40 Olivier Bujard CENDIAMO 12
41 Eddy Bols KADEE VAN HET HEIKANTHOF OS 12
42 Teun Vestjens FELICE 12
43 Maxime Harmegnies STALANDA 2 KWPN 13
44 Oliver Karma HANGSTONE JT Z OLDENBURG 13
45 Hikari Yoshizawa QUINKA ZANG 17
46 Mohd Osama El Borai QUINTERO HOLST 21
47 Giovanni Lucchetti FRANC PARLER DEW-DROP NRPS Ret
47 Johnny Pals VIGNET Ret
47 Sven Fehnl CELSIA KWPN Ret
47 Gilles Dunon FOU DE TOI VD KEIHOEVE HOLST Ret
47 Markus Brinkmann KINGSTON VH AKENHOF BWP Ret
47 Serena Curcio FESTINOV Ret
47 Lily Tootill ULYSSES NZPH Ret
47 Sebastian Adams CLASSIC EDITION 3 Ret
47 Wesley Mulder CASALL 16 Ret
47 Frank Heriveaux ELECTRO Ret
47 Marco Litterscheidt ROBINSON Ret
58 Simon Prouve KAMIRA PROVA KWPN Eli
58 Niels Bulthuis LA TOUCHA VAN DORPERHEIDE Eli