Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

OLIVA GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
11/17/2019
CSI3* OLIVA - OLIVA, ESP
60
11/12/2019 - 11/17/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Harry Charles BAMBINA 0 0 38.75 $14,311.01
2 Chad Fellows VINCI DE BEAUFOUR 0 0 38.76 $11,448.81
3 Santiago Nunez Riva VALENTINO DE HUS Z SF 0 0 39.59 $8,586.60
4 Taizo Sugitani QUINCY 194 ZANG 0 0 39.68 $5,724.40
5 Niklaus Schurtenberger LIREU 0 0 39.77 $4,007.08
6 Daniel Meech CINCA 3 0 0 40.32 $3,148.42
7 Aurelia Loser RAHMANNSHOF TIC TAC 0 0 40.68 $2,289.76
8 Alain Jufer DANTE MM BWP 0 0 42.56 $1,717.32
9 Jessica Dimmock PRIMO BELLA SWAN 0 0 43.42 $1,717.32
10 Scarlett Charles LORDANOS JUNIOR 0 0 43.59 $1,431.10
11 Maxime Harmegnies EASY BOY 0 4 38.45 $1,431.10
12 Kayleigh Watts NINKIE DE VY Z KWPN 0 4 39.64 $1,431.10
13 Jane Annett BILLY TUDOR SBS 0 4 44.18 $171.04
14 Philippe Leoni MONTY PYTHON 25 0 4 44.46 $171.04
15 Niall Talbot CARACTER HANN 0 8 40.82 $171.04
16 Alberto Marquez Galobardes ALDO DU MANOIR HOLST 0 WD
17 Emily Llewellyn SIECO SF 1
18 Vladimir Tuganov SUSPENS FLOREVAL HOLST 1
19 Mario Wilson Fernandes JOIE DE VIVRE TER EYCKEN SF 4
20 Anthony Condon SFS VINCOMTE BWP 4
21 Charlotte Spaas Levallois LADY LYN VD NEYEN Z 4
22 Romain Sottas COUNTDOWN IV ZANG 4
23 Michael G. Duffy LAPUCCINO 2 OS 4
24 Soline Aubry FREDRIKE ISH 4
25 Gilles Willemann CHOPIN D HYRENCOURT 4
26 Jose Bono Rodriguez SLIGO HARD TIMES 4
27 Ivan Dalton AJACCIENNE 4
28 Charlotte Leoni VENEZIA D'ELKE SF 4
29 Jonathan Gordon SUNNY SF 4
30 Jamie Wingrave INDIANA JONES MAX 4
31 Hannah Akerblom CHODEC BWP 4
32 Lance Whitehouse VIK II CZEWB 4
33 Michael Duffy ZILTON SI Z 4
34 Michael Hughes CHARMEUR 4
35 Jamie Wingrove HAPPYDAM DWB 5
36 Pippa Funnell BILLY BUCKINGHAM BWP 5
37 Anna Wilks UNDICCI AES 5
38 Richard Gardner CALISTO 5 SWB 5
39 Remy Ellis FLINTON C N HOLST 5
40 William Funnell BILLY MCCAIN 8
41 Carolina Aresu Garcia Obregon VALMONT DE VIZY AES 8
42 Thierry Goffinet VOSPERO DE QO 8
43 Max Routledge EBRIOLITA 8
44 Tom Tarver-Priebe POPEYE 8
45 Jodie Hall Mcateer SALT'N PEPPA 8
46 Frederic Lagrange CANCORDE HANN 8
47 Efe Siyahi CALL ME PRINCESS 8
48 Luis Silva Fernandes Calado TRESOR DERICK DSP 9
49 Isabel Roth Stein VIVE THE QUINE SF 9
50 Stuart Harvey GAZELLE ES 10
51 Wout-Jan Van Der Schans D' ANGELO 10
52 Julien Epaillard ALIBI DE LA ROQUE KWPN 12
53 Matthew Sampson GENEVE R 12
54 Omer Karaevli CHESTON DE LA POMME D'OR 12
55 Jorge Juarez Blasco COOCANUSA ZANG 12
56 Yuko Itakura YACUMA BK KWPN 12
57 Miguel Angel Fierro Martinez IBIS 13
58 Charles Henri Ferme DALI PP Z Ret
58 Derin Demirsoy KOBLENZ VD MIDDELSTEDE ZANG Ret
58 Harold Boisset KATINKA VH VALENBERGHOF Ret