Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

OLDENBURG GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
11/5/2017
CSI3* OLDENBURG - OLDENBURG, GER
51
11/2/2017 - 11/5/2017
1.04
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Mario Stevens LANDANO OLD HOLST 0 0 35.86 $17,747.32
2 Gert Jan Bruggink VAMPIRE OLDBG 0 0 35.89 $10,595.15
3 Nicole Persson BALOUNITO AES 0 0 36.28 $7,946.62
4 Christian Kukuk COLESTUS OLDBG 0 0 36.32 $5,298.09
5 Steffen Eikenkotter SIR SANDRO BS WESTF 0 0 36.35 $3,178.85
6 Ben Asselin COOL FEELING HOLST 0 0 37.58 $2,384.40
7 Carsten-Otto Nagel WOMANIZER RHEIN 0 4 34.64 $1,588.90
8 Cameron Hanley EIS ISAURA HOLST 0 4 34.93 $1,324.78
9 Holger Hetzel LEGIONER BWP 0 4 35.27 $1,059.61
10 Robert Vos CARAT HOLST 0 4 36.02 $1,059.61
11 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S DANTE 0 4 37.66 $529.28
12 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BUETTNER'S MINIMAX KWPN 1 $529.28
13 Felix Hassmann CAYENNE WZ 4 $208.79
14 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT HOLST 4
15 Hendrik Sosath CASINO BERLIN SBS 4
16 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA OLDBG 4
17 Mynou Diederichsmeier CARLUCCI 20 SF 4
18 Gerrit Nieberg CONTAGIO HOLST 4
19 Pia-Luise Aufrecht CONNELLY 2 HOLST 4
20 Markus Renzel STELLA 981 ZANG 4
21 Joachim Heyer AQUARELL PW 4
22 Kendra Claricia Brinkop CORDYNOX OLDBG 4
23 Zascha Nygaard Andreasen CHAMEUR 137 WESTF 4
24 Guido Jun. Klatte ASAGAN M WESTPHALIA 4
25 Philip Ruping CLINTA HANN 4
26 Ben Schroder DAVINO Q OLDENBURG 4
27 Christopher Klasener INLINER KWPN 4
28 Jens Van Grunsven CIKA HANN 5
29 Benjamin Hedin PINO D'ORMIL 7
30 Soren Pedersen TAILORMADE CHALOUBET SF 8
31 Rolf Moormann SAMBA DE JANEIRO 3 OS 8
32 Daniel Engbers EVENING BLACK HANN 8
33 Jan Wernke QUEEN MARY 10 HANN 8
34 Chloe D. Reid TNT EXPLOSIVE HOLST 8
35 Thomas Kleis CHADES OF BLUE HANN 8
36 Frederick Troschke COME UNDONE OS 8
37 Matthias Janssen STABUCK OLDBG 9
38 Jan Sprehe CORNY 8 OLDBG 12
39 Max Haunhorst CRUEGER WESTF 12
40 Gerco Schroder CENZO OS 12
41 Michael Cristofoletti CHIKERIA KWPN 13
42 Bjorn Nagel NUMBER ONE 32 HOLST 13
43 Markus Beerbaum CHARMED 2 WESTF 16
44 Richard Vogel SOLITAER 41 HANN 16
45 Valeriya Sokolova LU LU 11 HANN 17
46 Mathis Schwentker IT'S LOTTO 111 HOLST 20
47 Sandra Auffarth LANDLORD 56 BWP 20
48 Christine Thomas CADDIE 7 25
49 Tim Rieskamp Godeking QUAPITOLA DE BEAUFOUR DWB Ret
49 Angelique Rusen REAVNIR SF Ret
49 Hartwig Rohde CASTELLA 53 WESTF Ret