The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

MUNCHEN GRAND PRIX QUALIFIER

As of November 29, 2019
Week 2019-47
11/24/2018
CSI3* MUNCHEN - MUNCHEN, GER
61
11/22/2018 - 11/25/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Mario Stevens BROOKLYN 17 OLDBG 0 0 38.02 $9,031.35
2 Andreas Kreuzer QUINLEY 0 0 38.57 $7,225.08
3 Angelique Rusen DOLOCIA 0 0 41.78 $5,418.81
4 Lisa Williams CAMPBELL KWPN 0 0 42.26 $3,612.54
5 Patrick Stuhlmeyer VARIHOKA DU TEMPLE HANOVERIAN 0 0 43.72 $2,528.77
6 Kathrin Stolmeijer CHEVENEZ SF 0 0 46.8 $1,986.89
7 Elisabeth Meyer MONODIE H KWPN 0 4 39.14 $1,445.01
8 Edouard Schmitz CORTINO 46 OS 0 4 39.59 $1,083.76
9 Krzyszlof Ludwiczak NORDWIND HOLST 0 4 40.04 $1,083.76
10 Torben Kohlbrandt MISS BUBBLES HOLST 0 4 41.36 $903.13
11 Alexandra Eriksson LISS ROYAL 0 8 45.85 $903.13
12 Cedric Wolf CHICITITO WESTF 0 Ret $903.13
13 Gerrit Nieberg CONTAGIO 0 WD $180.62
13 Enrique Gonzalez CHACNA HOLST 0 WD $180.62
15 Walter Gabathuler SILVER SURFER 2 HANN 4 $180.62
16 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER HOLST 4 $180.62
17 Andrzej Oplatek STAKKATAN HSH 4
18 Felix Hassmann CAYENNE WZ OS 4
19 Max Kuhner PSG FUTURE HOLST 4
20 Maximilian Lill CHECKERS 10 HOLST 4
21 Christian Ahlmann TAKE A CHANCE ON ME Z OS 4
22 Felix Koller CAPTAIN FUTURE 3 4
23 Jens Baackmann CARMEN 255 WESTF 4
24 Markus Renzel STELLA 981 WESTF 4
25 Guido Jun. Klatte QINGHAI 4
26 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT OS 4
27 David Will TEAVANTA II C Z SBS 4
28 Niklaus Rutschi CARDANO CH ZANG 4
29 Nicolas Deseuzes QUILANE DE LEZEAUX CH 4
30 Philip Ruping CHACOON BLUE SF 4
31 Maximilian Weishaupt CON CAYA 4
32 Marco Kutscher BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR DSP 4
33 Andrew Kocher COUNTRY BOY OLDBG 4
34 Martin Fuchs CHICA B Z 4
35 Margrethe Hartmann INDI 28 ZANG 5
36 Sven Schlusselburg BUD SPENCER 7 BWP 5
37 John Whitaker JB'S HOT STUFF 5
38 Paris Sellon NATHAN DETROIT AES 5
39 Tobias Bachl CICERA DE LA VAYRIE B HANOVERIAN 8
40 Paul Estermann ANABA HAIZE ZANG 8
41 Edward Levy REBECA LS 8
42 Tobias Meyer CORNY 8 SLS 8
43 Severin Hillereau AGATHA D'ECAUSSINES WESTF 8
44 Christopher Klasener CHACCORINA SBS 8
45 Adrian Schmid CESSERIAS CRACK WESTF 8
46 Nisse Luneburg ALINA 440 HOLST 8
47 Anthony Bourquard JANUS VB HOLST 8
48 Alain Jufer RAHMANNSHOF TIC TAC BWP 9
49 Mariann Hugyecz CHACCO BOY BWP 12
50 Jan Wernke QUEEN MARY 10 12
51 Laszlo Toth ISTI HOLST 12
52 Christoffer Lindenberg APPY CARA HSH 12
53 Simone Blum COOL HILL 2 KWPN 12
54 Patrick Lam JOCKEY CLUB CABALLO DSP 13
55 Sebastian Adams CORRADINA PP ZWEIB 13
56 Julia Schonhuber ZIRO PERCENT KWPN 16
57 Holger Wulschner ZUCKERSUESS D'ARGILLA 16
58 Simon Widmann DOBOLENSKY HOLST 17
59 Heiner Ortmann ESTEBAN KWPN Ret
59 Christina Liebherr LB EAGLE EYE KWPN Ret
61 Marc Rothlisberger CAVALUNA BWP Eli