The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

LONS LE SAUNIER GRAND PRIX

As of December 06, 2019
Week 2019-48
6/11/2017
CSI3* LONS LE SAUNIER - LONS LE SAUNIER, FRA
58
6/8/2017 - 6/11/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Adrien Rouchon SCALA DES CHAMPS DWB 0 0 35.11 $11,744.55
2 Marc Rothlisberger CAVALUNA 0 0 35.37 $9,395.64
3 Anthony Bourquard INDIANA DES ABATTES CH OLDBG 0 0 36.22 $7,046.73
4 Julia Dallamano HOEPALA VH DAALHOF 0 0 43.53 $4,697.82
5 Steve Guerdat CORBINIAN BWP 0 4 35 $3,288.47
6 Romain Duguet VANCOUVER DE LANLORE WESTF 0 4 36.33 $2,583.80
7 Joffrey Buard UNCLE AD W Z SF 0 4 36.51 $1,879.12
8 Alexandre Fontanelle PRIME TIME DES VAGUES ZANG 0 4 44.48 $1,409.34
9 Julien Gonin SOLEIL DE CORNU CH SF 0 8 35.97 $1,409.34
10 Samy Colman SIMARA ALIA WARMBLOOD 0 8 36.28 $1,174.45
11 Lalie Saclier TESCARI'JAC SF 0 8 37.66 $1,174.45
12 Florence Schwizer-Seydoux STARLETTE DE MAILLET SF 2 $1,174.45
13 Laurent Guillet UHLAN OKKOMUT SF 4 $208.79
14 Benoit Cernin TEA STAR D'OYALE SF 4 $208.79
15 Gregory Cottard REGATE D'AURE SF 4 $208.79
16 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND SF 4
17 Romain Lavigne PHARAON BELLE MENEE OS 4
18 Werner Muff HH FLEUR SF 4
19 Laetitia Du Couedic CHEYENNE 111 Z 4
20 Rene Lopez BIG BROTHER 4
21 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI KWPN 4
22 Geoffroy Bouret SUNSHINE DE ROY 4
23 Luis Ferreira CONGO DU MIRADOR Z SF 5
24 Nathalie Mack QUENZA DU BREUIL ZANG 5
25 Alexandre Leriche TEL ELU DE ST SIMEON SF 5
26 Pierre Alain Mortier URUGUAY COURCELLE SF 5
27 Morgan Bordat STAR DE LA BEVIERE 5
28 Luiz Felipe De Azevedo Filho CHACITO SF 5
29 Xavier Vacher GILBERT 82 SA 8
30 Laura Roquet Puignero SANDI PUIGROQ OS 8
31 Pius Schwizer CORTNEY COX 8
32 Alexa Ferrer A VIE DU CALVAIRE MECKL 8
33 Perrine Mary RADJAH DE TURCIS SBS 8
34 Adrien Benhaddad ESCAPE ST GHYVAN SF 8
35 Jacques Helmlinger TONIC DES METS BWP 9
36 Robin Muhr VINO Z SF 9
37 Nicolas Deseuzes TOPAZE LATOUR ZANG 9
38 Gudrun Patteet SEA COAST IDEO D'O SF 9
39 Nicholas Hochstadter TOSCANE D'AIGUILLY BWP 9
40 Lisa Kircher GUCCI OF ROSES 9
41 Bruno Garez UNITED SUNHEUP BWP 9
42 Katie Dinan BIJOU DE BALOU SF 9
43 Ludovica Minoli QUERIOT RHEIN 12
44 Gregory Rulquin ROCK D'ENFER UNIRE 12
45 Jean Luc Mourier SOUVIENSTOI LARIVIERA SF 12
46 Koen Vereecke INA VAN DE NIEUWBURGHOEVE SF 12
47 Leina Benkhraba ORCCHIS COURCELLE BWP 13
48 Stanislas Lafond TOP BRAS DE FER SF 13
49 Charlotte Gastaldi ROLF DES GREZ 13
50 Heiner Ortmann COLIANO 13
51 Olivier Charret SERPENTINE HOLST 13
52 Pascal Bettschen COLIN VI SF 14
53 Charles Henri Ferme SACRE COEUR OLDBG 17
54 Romain Dreyfus ULTIMA QUORRADA 21
55 Vincent Feuillerac CONCARO SF Ret
55 Marion Collet ICARE DE LA TOMBE HOLST Ret
55 Agatha Vacher CAREENA Ret
55 Ben Talbot SACRAMENTO HOLST Ret