Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

LIER GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
11/4/2018
CSI2* LIER - LIER, BEL
62
11/1/2018 - 11/4/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Lennard De Boer DENTO HANN 0 0 37.05 $9,031.35
2 Dries Dekkers D&J HAVANNA KWPN 0 0 38.62 $7,225.08
3 Thibeau Spits BELLISSIMO Z BWP 0 0 38.66 $5,418.81
4 Ivan Dalton LORD BI ZANG 0 0 39.17 $3,612.54
5 Cameron Hanley CENTOLINA RB SI 0 0 39.87 $2,528.77
6 Thomas Leemans GRACCHUS DM HOLST 0 0 44.28 $1,986.89
7 Pieter Kenis KAPRI DE LA DRIE BWP 0 4 38.33 $1,445.01
8 Vicky Van De Poel FRENCHY VDS BWP 0 4 38.57 $1,083.76
9 Ibrahim Hani Bisharat KING OF DIAMONDS WESTF 0 4 39.36 $1,083.76
10 Johan Demolder GOLDFEE 0 12 44.38 $903.13
11 Jack Ryan MONEYBROOM DANCER 1 $903.13
12 Nina Fagerstrom VRAI CHIQUE JVH Z ISH 1 $903.13
13 Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z 1 $150.52
14 Anna-Maria Grimm METEOR H ZANG 1 $150.52
15 Millie Allen BALOU STAR 4 $150.52
16 Joe Clayton CRAK DE BEAUREPAIRE Z OLDBG 4 $150.52
17 Michael Hughes VAN SCHIJNDEL'S DOUBLE BEE 4
18 Harry Charles LORDANOS JUNIOR KWPN 4
19 Lisa Nooren DIENELLIE 4
20 Robinson Maupiler TALIKA DES ISLES KWPN 4
21 Harrie Smolders HOCUS POCUS DE MUZE SF 4
22 Jessica Burke EXPRESS TREND BWP 4
23 Janine Rijkens C VIER 2 ISH 4
24 Aniek Diks FIARABO HOLST 4
25 Diana Marsa-LaFarge ANDI D EMIRALIA KWPN 4
26 Zoe Osterhoff ELOVELY CDE 4
27 Nick Vrins HIMALAYA VH MOLENHOF 4
28 Simon Morssinkhof VIVOLTA DE GREE BWP 4
29 Kayleigh Soden ARD LEADERMAN SF 4
30 Jack Whitaker SCENLETHA ISH 4
31 Max Sebrechts AD BLANEZ 4
32 Louisa Muller LORD LARRY 4 4
33 Edward Doyle BILLY GUILDER 5
34 Christina Liebherr LB EAGLE EYE AES 5
35 Xavier Vacher CAUSA FIDELIA VDR BWP 5
36 Jeroen De Winter CLEOPATRA Z 5
37 Dimmer D'Haese JEFF TEN HALVEN ZANG 5
38 Sarah Breuer LA MARTINA BWP 5
39 Emil Hallundbaek BONAPARTE Z OLDBG 5
40 Nicholas Connors ABORDABLE DU TALUS 8
41 Leonie Peeters TINKOUCHA HERO Z SF 8
42 Christophe Vanderhasselt AIKIDO Z 8
43 Maartje Verberckmoes JUGANO VAN DE VOSBERG ZANG 8
44 Gilles Nuytens JADE S 8
45 Ryoji Takada QUICKCHIN WH Z BWP 8
46 Emily Ward REMI CAVALLERI ZANG 9
47 Sam Polleunis KARAAT VAN'T RIETVELD AES 9
48 Laure Smans EMMALINDE VT GOOVAHOF BWP 9
49 Kelly Jochems FLYING JACKIE BWP 9
50 Patrick Spits KAPITANO 9
51 Rachel Steffen BRICCO 9
52 Valentin Marcotte JAMAL VD HEFFINCK SWB 10
53 Filippo Tabarini EXQUISE DU PACHIS BWP 10
54 Bernardo C. Alves EL TORREO DE MUZE 10
55 Filippo Ferrantelli CHABLIS SBS 10
56 Simon Prouve KAMIRA PROVA HANN 10
57 Thiago Alexandre Carneiro Pinto Ribas da Costa DREAMBRINA 12
58 Christoph Lamberth SURINAM 2 KWPN 12
59 Tim Prouve ORSON DES HAYETTES 12
60 Stefanie Van Den Brink VVARAMOG DE BREVE SF 13
61 Ruben De Coster HURRICANE Ret
61 Clara Hallundbaek STAKKATO DREAM BWP Ret