The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

LASTRUP GRAND PRIX

As of December 06, 2019
Week 2019-48
8/26/2018
CSI2* LASTRUP - LASTRUP, GER
64
8/22/2018 - 8/26/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Johannes Ehning C-JAY 3 HOLST 0 0 36.65 $7,435.81
2 Tobias Meyer CORNY 8 HOLST 0 0 36.89 $5,948.64
3 Remco Been HOLLAND VD BISSCHOP WESTF 0 0 37.84 $4,461.48
4 Rolf Moormann SAMBA DE JANEIRO 3 BWP 0 0 38.89 $2,528.17
4 Miriam Schneider FIDELIUS G HANN 0 0 38.89 $2,528.17
6 Christopher Klasener ASPEN 22 0 0 38.93 $1,413.10
6 Lennard De Boer DENTO OLDBG 0 0 38.93 $1,413.10
8 Megan Laseur CLEOPATRA KWPN 0 0 39.15 $892.29
9 Karl Brocks CARAMBA 70 0 0 39.88 $892.29
10 Jorg Kreutzmann CHEPMEN OLDBG 0 0 39.96 $744.18
11 Gerben Morsink NAVARONE Z 0 0 40.09 $744.18
12 Ben Schroder LU LU 11 ZANG 0 0 40.4 $744.18
13 Hendrik Sosath CASINO BERLIN HOLST 0 0 40.45 $144.50
14 Albert Zoer FLORIAN OLDBG 0 4 38.95 $144.50
15 Louisa Muller LORD LARRY 4 KWPN 0 4 42.65 $144.50
16 Wilhelm Winkeler DIAGONAL 4 0 4 43.57 $144.50
17 Ralf Prekel VOLSTRUPS CODY 0 8 40.28
18 Karen Polle WITH WINGS DQB 0
19 Justine Tebbel LIGHT STAR 4 1
20 Vincent Geerink FIFTY FIFTY HANN 1
21 Jens Wawrauschek CLASSIC 48 4
22 Hartwig Rohde BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR KWPN 4
23 Franz-Josef Dahlmann CAPRI 100 OLDBG 4
24 Vanessa Borgmann CASPAR IV 4
25 Janine Rijkens C VIER 2 WESTF 4
26 Guido Jun. Klatte QINGHAI HOLST 4
27 Tim-Uwe Hoffmann CASTA LEE OS 4
28 Gilbert Bockmann PIKEUR LORD FAUNTLEROY HANN 4
29 Steffen Engfer DAPARDIE HANN 4
30 Paul Van Wylick UNITED POWER 4
31 Frederick Troschke COME UNDONE HANN 4
32 Jorg Naeve BE APERLE VA OLDBG 4
33 Mario Stevens CREDO 17 HOLST 4
34 Stephi De Boer FACEBOOK 2 4
35 Chantal Regter EAMELUSINA R57 4
36 James Billington COMFORTUNA VDL KWPN 4
37 Abdullah Mohd Al Marri UTO KERVEC KWPN 5
38 Alise V. Oken H H FIREBALL ARAGORN UN P SF 5
39 Maurice Tebbel DON DIARADO 6
40 Suus Kuyten DALLAS DU DOMAINE Z RHEIN 8
41 Tobias Thoenes ENGELIEN ZANG 8
42 Harm Lahde OAK GROVE'S HEARTFELT KWPN 8
43 Henry Vaske I KNOW IT SBS 8
44 Philip Bolle COUPE D'OR 8
45 Eric Muller-Rulfs CURLY 76 8
46 Frederike Staack FLOYO VDL 9
47 Josephine Decker EHAYLA 9
48 Karina Aziz VOX DEI 10
49 Annika Axelsson W DIVA ROSA MFS AA 12
50 Nathalie Van Der Mei CELINE HANOVERIAN 13
51 Christine Thomas CAPTAIN JO 13
52 Diarmuid Howley DAKOTA VAN SCHUTTERSHOF OS 16
53 Genevieve Meyer CORAL REEF ELDORADO P BWP 20
54 Denise C Wilson EKILLY VAN DE HORST 24
55 Frank Plock FANTASIE 309 KWPN Ret
55 Jennifer Goddard VDL DEBORA S Ret
55 Sarah Nagel Tornau BARBOU DE RUET KWPN Ret
55 Sarah Breuer LA MARTINA HOLST Ret
55 Nicole Botma LET IT BE VDV Z OLDBG Ret
55 Pia-Luise Aufrecht CINDY 1020 ZANG Ret
61 Pablo Bernachia CARNAVAL DU ROUET HOLST Eli
61 Theresa Ripke CHAPEAU CLAQUE Eli
61 Kars Bonhof ZENTOS HOLST Eli
61 Henry Delfs CARRINGTON D Eli