The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

KRONENBERG GRAND PRIX

As of December 06, 2019
Week 2019-48
11/26/2017
CSI2* KRONENBERG - KRONENBERG, NED
61
11/23/2017 - 11/26/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Angelique Hoorn BREGO R'N B HOLST 0 0 34.41 $8,612.67
2 Mathijs Van Asten SIROCCO KWPN 0 0 35.78 $5,219.80
3 Conor Swail DOMINO VAN DE VALHOEVE AES 0 0 35.83 $3,914.85
4 Antonio Alfonso CHIC HIN D HYRENCOURT KWPN 0 0 36.73 $2,609.90
5 Axel Vandoorne BAILEYS LOUIS BELGIAN WA 0 0 37.39 $1,565.94
6 Gilbert Bockmann PIKEUR LORD FAUNTLEROY 0 0 38.03 $1,174.45
7 Emile Tacken CAS HANN 0 0 38.89 $782.97
8 Joy Lammers TAURA VAN DE BROEKKANT KWPN 0 4 34.56 $652.47
9 Lisa Nooren HOCUS POCUS DE MUZE BWP 0 4 36.67 $521.98
10 Sjaak Sleiderink IVAN R BWP 0 8 36.9 $521.98
11 Miriam Schneider CARTAGENA 17 BWP 0 8 38.45 $260.99
12 Ralph Slaats K CLASS Z MECKL 1 $260.99
13 Barbara Schnieper LOXLEY 99 ZANG 4 $156.59
14 Albert Zoer HEECHHIEM'S CANCUN VDM 4 $156.59
15 Markus Renzel STELLA 981 KWPN 4 $156.59
16 Elisabeth Meyer MONODIE H 4 $156.59
17 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann SOCCERO 2 OS 4
18 Adam Grzegorzewski ZAZOU SZUMAWA HOLST 4
19 Stephanie Hennequin VOYOU DES NOUALLES KWPN 4
20 Amke Stroman FORCHELLO SF 4
21 Cian O'Connor FIBONACCI 17 WESTF 4
22 Tae Sato QUINTANA DE CAPITOL SWB 4
23 Matias Alvaro TEMPO DES BRIERES WESTF 4
24 Maxime Harmegnies BANDIA SF 4
25 Ben Schroder DAVINO Q HOLST 4
26 Michel Hendrix BAILEYS KWPN 4
27 Nadege Janssen CHECKPOINT CHACCO KWPN 4
28 Rolf-Goran Bengtsson CRUNCH 3 RHEIN 4
29 Hikari Yoshizawa CONRATO HOLST 4
30 Michael Greeve TURBO Z HOLST 4
31 Roger Chammas TALISKA ZANG 5
32 Abdel Said CALLISTO SF 5
33 Fabrice Schmidt VAGABON DES FORETS KWPN 5
34 Yves Houtackers COMMANDOR DE CODRE SF 5
35 Martin Dinesen Neergaard EDESA'S CANNARY HOLST 5
36 Emil Hallundbaek CHALISCO HOLST 8
37 Joe Whitaker DIOLA OS 8
38 Lillie Keenan SKYHORSE 8
39 Victor Bettendorf COLCHIQUE DU GIBET 8
40 Zuzana Zelinkova LARIMA SCSL 8
41 Angelie Von Essen DANIEL HOLST 8
42 William Whitaker JUSTIN VAN DE ZANDHOEVE KWPN 8
43 Adir Abreu Junior HUNTER VAN HET INDIHOF 8
44 Berenger Oudin TIO DE L HUYNE BWP 8
45 Willem Greve ELKE-MARIA M SF 9
46 Anne-Marie Poels CHINTORELIO KWPN 9
47 Paul Bevan DEANGELO II HOLST 11
48 Alexis Borrin RUBY DE LA FOSSE KWPN 12
49 Lars Nieberg NABAB DE REVEL SF 12
50 Kristian Houwen EDINBURGH BWP 12
51 Sophie Dalm REMAKE LANDE KWPN 12
52 Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z SF 12
53 Eduardo Damiani Filizola JELLA VAN 'T KATHOF ZANG 13
54 Margrethe Hartmann LUGANO BWP 13
55 Patrick Lemmen BEAU DU ROUET 17
56 Vincent Elbers FELCIDAD OLDBG 17
57 Dirk Ahlmann B LIVIA BWP Eli
57 Janine Rijkens C VIER 2 Eli
57 Anna Dmitrieva COOL MAN 3 HOLST Eli
60 Niels Tacken CHENNA Z HOLST Ret
60 Sebastian Adams CARLO ZANG Ret