Breaking News
New USEF Minor Athlete Abuse Prevention Policies effective June 1, 2019


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

HARTHILL BOLESWORTH GRAND PRIX QUALIFIER

As of July 19, 2019
Week 2019-28
6/15/2018
CSI4* HARTHILL BOLESWORTH - HARTHILL BOLESWORTH, GBR
54
6/13/2018 - 6/17/2018
2.19
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Paul Kennedy CARTOWN DANGER MOUSE 0 0 37.51 $9,815.27
2 Shane Breen CSF VENDI CRUZ 0 0 37.57 $5,948.64
3 Michael Hughes ZERLIN M ISH 0 0 38.74 $4,461.48
4 Jonna Ekberg UNIVERS DU VINNEBUS KWPN 0 0 39.32 $2,974.32
5 Tim Wilks QUELBORA MERZE SF 0 0 39.35 $1,784.59
6 Clement McMahon PACATO SF 0 0 39.82 $1,338.44
7 Joe Clayton VIA VD KARMENHOEK Z ISH 0 0 41.84 $892.29
8 Graham Babes BOUCHERON ZANG 0 0 41.91 $669.22
8 John Whitaker CASSINIS CHAPLIN KWPN 0 0 41.91 $669.22
10 Harriet Nuttall A TOUCH IMPERIOUS HOLST 0 0 42.53 $594.86
11 Trevor Breen BOMBAY 0 4 38.69 $297.43
12 Felipe Amaral GERMANICO T SBS 0 4 39.72 $297.43
13 Robert Whitaker CATWALK IV 0 4 42.04 $132.45
14 Amanda Derbyshire LUIBANTA BH HOLST 0 4 43.61 $132.45
15 Anthony Condon SFS ARISTIO 0 4 45.75
16 Eve Jobs VENUE D'FEES DES HAZALLES 0 4 47.4
17 Richard Howley DOLORES SBS 0 8 38.36
18 Laura Renwick BINTANG II KWPN 0 8 38.98
19 Keith Shore MYSTIC HURRICANE KWPN 0 8 45.53
20 Matthew Sampson DJANGO BLUE AES 0 8 53.9
21 Alexandra Thornton HHS FIGERO OS 0 WD
22 Harry Charles ABC QUANTUM CRUISE 1
23 Michael Pender CASANOVA VAN OVERIS Z ISH 1
24 Ellen Whitaker ARENA UK WINSTON ZANG 1
25 Angelie Von Essen DANIEL ISH 1
26 David Simpson CURLY SUE 163 KWPN 4
27 Petronella Andersson BACARDI 188 HANN 4
28 Julie Andrews AYRTON IV KWPN 4
29 Lauren Hough WATERFORD KWPN 4
30 Holly Smith HEARTS DESTINY KWPN 4
31 William Funnell BILLY DIAMO AES 4
32 Peter Moloney D'ATLANTIQUE ROYALE 4
33 Billy Twomey KIMBA FLAMENCO BWP 4
34 Karim El Zoghby AMELIA AES 4
35 Francois Mathy, Jr UNO DE LA ROQUE KWPN 4
36 Laura Kraut ZEREMONIE SF 4
37 Charles Luyckx ELINA HOLST 4
38 Eugenio Garza Perez PAPPA ANTE PORTAS 2 KWPN 4
39 Louise Saywell GOLDEN WAVE OL HANN 5
40 Nigel Coupe JUBILEE III SF 8
41 Sofia Westborg CADANS Z 8
42 Pedro Junqueira Muylaert C'EST DORIJKE ZANG 8
43 Lance Whitehouse VIK II 8
44 William Whitaker ILUSIONATA VT MEULENHOF 8
45 Wael Mahgary EVERGREEN BWP 8
46 Jamie Wingrove BART VI KWPN 12
47 Johan-Sebastian Gulliksen DAVID GUETTA KWPN 12
48 William Fletcher EVERYTIME ANYWHERE B KWPN 12
49 Robert Smith ILTON KWPN 13
50 Leonie Aitkenhead JIMMY MACK V BERKENBROECK 17
51 Chloe Aston J ADORE VD KEIHOEVE BWP 19
52 Graham Gillespie KYLIAN VAN DE NOORDHEUVEL BWP 23
53 Susan Fitzpatrick FELLOW CASTLEFIELD BWP Ret
54 Christie Pritchard BOLTON GATE BEN KWPN Eli