Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

HAGEN GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
5/1/2017
CSI4* HAGEN - HAGEN, GER
47
4/26/2017 - 5/1/2017
2.74
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Emanuele Gaudiano CASPAR 232 PHBA 0 0 50.3 $19,574.25
2 Christian Rhomberg SAPHYR DES LACS OS 0 0 50.93 $15,659.40
3 Markus Beerbaum COMANCHE 28 SF 0 0 51.12 $11,744.55
4 Douglas Lindelow ZACRAMENTO OS 0 0 51.23 $7,829.70
5 Marc Houtzager STERREHOF'S BACCARAT SWB 0 0 53.3 $5,480.79
6 Christian Kukuk COLESTUS KWPN 0 0 53.4 $4,306.33
7 Niklas Krieg CARELLA 5 WESTF 0 0 54.45 $3,131.88
8 Mathis Schwentker FOR SUCCESS HOLST 0 4 50.83 $2,348.91
9 Wout-Jan Van Der Schans CAPETOWN HANN 0 4 52.66 $2,348.91
10 Felix Hassmann CAYENNE WZ 0 8 50.57 $1,957.42
11 Ben Asselin COOL FEELING HOLST 0 8 55.78 $1,957.42
12 Gert Jan Bruggink CONNELLY 2 RHEIN 0 12 54.46 $1,957.42
13 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER ZANG 4
14 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann GOJA 27 HSH 4
15 Werner Muff DAIMLER BWP 4
16 Lars Nieberg FOSTER 39 KWPN 4
17 Laura Klaphake CATCH ME IF YOU CAN OLD 4
17 Markus Renzel CATO 68 OS 4
19 Denis Lynch ALL STAR 5 OS 4
20 Patrick Stuhlmeyer LACAN 2 HANN 4
21 Gudrun Patteet SEA COAST FERLY DE MUZE OLDBG 4
22 Andreas Knippling TANNENHOF'S CHACCO CHACCO BWP 4
23 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S CAYETANO Z 4
24 Christian Hess BASTIAN 86 ZANG 4
25 Jeroen Dubbeldam SFN ZENITH 4
26 Jana Wargers CARL KWPN 4
27 Cameron Hanley QUIREX 4
28 Katrin Eckermann DALIEN SWALLY R.P. HOLST 5
29 Lars Volmer MAJA H KWPN 8
30 Taizo Sugitani CUBA OLDBG 8
31 Eva-Maria Bitter CONTE BELLINI HOLST 8
32 Gerfried Puck BIONDA 3 WESTF 8
33 Bronislav Chudyba BALOUNESS KWPN 8
34 Maximilian Lill CHECKERS 10 RHEIN 8
35 Philip Ruping HH MESSENGER OS 8
36 Meredith Michaels-Beerbaum JACKIE BROWN 4 HANOVERIAN 8
37 Tim Rieskamp Godeking CHALETTA HANN 8
38 Piergiorgio Bucci DRIANDRIA OS 8
39 Jens Baackmann CARMEN 255 KWPN 8
40 Rolf-Goran Bengtsson SPRING DARK WESTF 8
41 Katharina Offel Z CANTURANA SF 8
42 Jesse Luther CLEARWATER 8 HOLST 8
43 Jan Sprehe CUMBERLAND 6 HOLST 10
44 Philipp Weishaupt CATOVER OS 10
45 Vladimir Beletskiy FALKON E HOLST 12
46 Jasper Kools CHATTO 4 HANN 16
47 Andrzej Oplatek EL CAMP OLDBG Eli