Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

HAGEN 2* GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
4/28/2019
CSI2* HAGEN - HAGEN, GER
50
4/24/2019 - 4/28/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Simone Blum CON TOUCH S SF 0 0 39.22 $7,127.00
2 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann SOCCERO 2 WESTF 0 0 40.8 $5,701.60
3 Jan Wernke NASHVILLE HR HOLST 0 0 41.91 $4,276.20
4 Laura Klaphake CUAUTLA LS 0 0 42.42 $2,850.80
5 Markus Renzel CASSCORD 0 0 48.18 $1,995.56
6 Cameron Hanley SHUTTLE 2 0 4 40.13 $1,567.94
7 Christian Ahlmann ZAMPANO Z 0 4 40.96 $1,140.32
8 Yuri Mansur Guerios CATENDA 0 4 41.02 $855.24
9 Taizo Sugitani QUINCY 194 0 4 41.19 $855.24
10 Felix Koller CHACCBAY 0 4 41.39 $712.70
11 Enno Klaphake BRILLIANT DU ROUET OS 0 4 41.84 $712.70
12 Eiken Sato CARDINO DU SEIGNEUR OS 0 4 43.11 $712.70
13 Gerrit Nieberg BAYNOUNAH FBH 0 4 43.61 $136.83
14 Werner Muff LIVEXUS Z 0
15 Ludger Beerbaum CHACON 2 0
16 Max Haunhorst CONDOR 561 OS 0
17 Markus Brinkmann LIGHT FLY LADY HOLST 0
18 Jens Wawrauschek SCOUBIDOU 10 WESTF 0
19 Andrzej Oplatek CONMINA BLUE PS 0
20 Armin Schafer MANHATTAN BLUE 0
21 Katrin Eckermann DADDY'S DESTINY ZWEIBRUECK 0
22 Christina Liebherr LB CRUMBLE 0
23 Guido Jun. Klatte ASAGAN M 0
24 Cian O'Connor PSG FINAL HANN 1
25 Andre Schroder ALLEGRO ITALIEN WB 1
26 Kathrin Vieregge CASSEY 7 2
27 Marcus Ehning UP DES CHAINES 4
28 Philip Ruping CHACCOBEL SF 4
29 Beeke Carstensen CARETINA 4
30 Koki Saito CALCENTO 4
31 Nicolas Pedersen TAILORMADE DIARCA PS OS 4
32 Hans Gunther Blum EQUADOR 48 4
33 Felix Hassmann CARLA KWPN 4
34 Eva-Maria Bitter ARGELITH PRIEURE OLDBG 4
35 Soren Pedersen TAILORMADE CHACCSKY PS HANN 4
36 Daisuke Fukushima CONBLUE 4
37 Annelies Vorsselmans OLIMPO LS 5
38 Maurice Tebbel CAMILLA PJ SLS 8
39 David Will CAP 4 HANN 8
40 Niklas Betz LANDPRINCESS OS 8
41 Barbara Steurer-Collee QUANTUS 14 8
42 Karl Brocks QUINTURO 2 HOLST 8
43 Riccardo Pisani CIGO B 8
44 Mohamed Taher Zeyada VIZALATY KWPN 8
45 Maximilian Lill CITA Z 8
46 Christian Kukuk BOTARO 8
47 Justine Tebbel LIGHT STAR 4 WESTF 8
48 Caroline Muller DIARINDO Z HANN 12
49 Christophe Vanderhasselt OCEANS SKILLS Ret
49 Oleksandr Onyshchenko SAXO DE LA COUR Ret