Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GROSS VIEGELN GRAND PRIX QUALIFIER

As of January 24, 2020
Week 2020-3
5/11/2019
CSI4* GROSS VIEGELN - GROSS VIEGELN, GER
66
5/9/2019 - 5/12/2019
1.25
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Marcus Ehning MILL CREEK FILIPPA K HOLST 0 0 36.05 $19,003.43
2 Marlon Modolo Zanotelli KODDAC VAN HET INDIHOF 0 0 36.52 $11,517.23
3 Harm Lahde OAK GROVE'S VOGELFREI 0 0 37.45 $8,637.92
4 Christophe Vanderhasselt IDENTITY VITSEROEL OLDBG 0 0 37.48 $5,758.61
5 Alexa Stais KIA V BWP 0 0 39.41 $3,455.16
6 Marco Kutscher BOECKMANNS LORD PEZI JUNIOR DWB 0 0 39.55 $2,591.94
7 Philipp Schulze Topphoff CONCORDESS NRW OLDBG 0 0 39.66 $1,727.58
8 Efe Siyahi CALL ME PRINCESS 0 0 39.93 $1,440.22
9 Zuzana Zelinkova CALERI II DSP 0 0 40.39 $1,151.72
10 Nisse Luneburg ALINA 440 HOLST 0 0 40.53 $1,151.72
11 Markus Renzel STELLA 981 HOLST 0 0 44.26 $575.86
12 David Will PRIMUS VOM NEUMUEHLER HOF 0 4 38.4 $575.86
13 Hans-Thorben Ruder PURE PITU HANN 0 4 39.41 $228.06
14 Jan Wernke NASHVILLE HR WESTF 0 4 39.75 $228.06
15 Kai Thomann SAMBA DE JANEIRO 3 0 4 42.81 $228.06
16 Leonie Bockmann AXOR MOUCHE HANN 0 4 43.08 $228.06
17 Jens Baackmann CARMEN 255 SF 0 4 43.19 $228.06
18 Ulf Ebel LES LENNET WESTF 0 4 43.59
19 Reto Weishaupt CASIMIR WS SA 0 4 47.13
20 Emma Augier De Moussac DIVA 0 8 39.43
21 Karl Brocks CARAMBA 70 KWPN 0 8 40.81
22 Torben Kohlbrandt MACAO OLDBG 0 8 44.73
23 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER 0 8 52.62
24 Chloe D. Reid LUIS P HSH 0 WD
24 Denise Svensson CASPER VON STEIN DEUTSCHES 0 WD
26 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BALI 32 1
27 Markus Brinkmann KINGSTON VH AKENHOF HOLST 1
28 Tobias Meyer CORNY 8 4
29 Diana Marsa-LaFarge VOILA LARA WESTF 4
30 Hikari Yoshizawa CONRATO SF 4
31 Thomas Kleis SILBERPFEIL M HOLST 4
32 Markus Beerbaum DAYLIGHT VDL OLDBG 4
32 Mike Patrick Leichle CORIANO CARTHAGO KWPN 4
34 Fredrik Jonsson COLD PLAY 4
34 Jasmine Chen BENITUS DI VALLERANO OS 4
36 Mariel Victoria Aguirre CATWALK 22 MIPAAF 4
37 Willem Greve FORMIDABLE HOLSTEINER 4
38 Harold Megahey BRAVEHEART KWPN 4
39 Felix Hassmann SIG CHACCINUS DWB 4
40 Michael Viehweg LORD OF PEZI OS 4
41 Raena Leung FOLINDE VH SLAGERSHOF OS 4
42 Zascha Nygaard Andreasen CAPRICE 503 BWBS 4
43 Elad Yaniv ALVARO DU GUE 4
44 Soren Pedersen CARLO M SF 4
45 Christoph Lanske CHAP II 4
46 Kevin Jochems CRISTELLO 2 4
47 Margrethe Hartmann LUGANO KWPN 5
48 Henry Delfs D CONSUELA 5
49 Andre Thieme CASSIDO GZ HOLST 5
50 Hanne AHLMANN NERRADO HOLST 5
51 Maximilian Lill BALOU DE COEUR JOYE HOLST 8
52 Jana Wargers LAROME OLDBG 8
53 Omer Karaevli CHESTON DE LA POMME D'OR 8
54 Maksymilian Wechta NUMBER ONE 28 ZANG 8
55 Mario Stevens LANDANO OLD HOLST 8
56 Vincent Voorn EXPLOSION OLDBG 8
57 Eva-Maria Bitter ARGELITH PRIEURE KWPN 9
58 Guido Jun. Klatte ASAGAN M HANN 11
59 Dan Kremer E-CONTEFINO-A.C. HANN 12
60 Ondrej Zvara QUIMERO M 12
61 Max Haunhorst CHACCARA CZEWB 14
62 Christopher Klasener ABANTA VD HUISKENS OS 16
63 Vladamir Tuganov EINDHOVEN G.H. SBS Ret
63 Teike Carstensen CONSTANZE 55 KWPN Ret
63 Jorg Moller LION COR HOLST Ret
66 Sebastian Adams CARLO Eli