Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF SAMORIN

As of January 17, 2020
Week 2020-2
7/18/2019
CSI4* SAMORIN - SAMORIN, SVK
50
7/16/2019 - 7/21/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Lucas Porter DIAMONTE DARCO SI 0 62.62 $9,407.64
2 Emily Ward MILLIONINMIND SHBGB 0 63.14 $5,701.60
3 Jack Whitaker ARLO DE BLONDEL ISH 0 63.6 $4,276.20
4 Juan Carlos Garcia ZILVER 0 64.7 $2,850.80
5 Federico Ciriesi CALAIS D'ARGILLA Z 0 66.32 $1,710.48
6 Thierry Goffinet ULTIMATE DREAM Z ZANG 0 66.68 $1,282.86
7 Jamie Wingrove HAPPYDAM 0 66.82 $855.24
8 Toshiki Masui JERICHO S BWP 0 66.87 $712.70
9 Tobias Meyer SAMURAI 501 0 67.28 $570.16
10 Ondrej Zvara CHACCOLAN WESTF 0 67.33 $570.16
11 Lance Whitehouse VIK II OLDBG 0 68.25 $285.08
12 Istvan Mate SANGHATA 0 68.43 $285.08
13 Paris Sellon SIEC ANNA JO 0 68.89 $142.54
14 Roberto Arioldi DUNDEE VH MARIENSHOF OS 0 69.48
15 Laszlo Toth RADIHAZA-ECHO KWPN 0 69.78
16 Antonio Alfonso DONANSO HSH 0 70.28
17 Marta Bottanelli FINCA S KWPN 0 70.72
18 Marco Viviani IGOR DE MUZE 0 71.8
19 Francesca Arioldi ICOS BWP 0 72.72
20 Charles Luyckx VIRTUOSE D'EOLE BWP 0 72.78
21 Balasz Horvath ZORDON SF 0 72.98
22 Efe Siyahi CALL ME PRINCESS HSH 0 73.57
23 Emanuele Camilli JAKKO DSP 0 73.87
24 Amy Graham COLERAINE DES BERGERIES 0 74.22
25 Omer Karaevli CHESTON DE LA POMME D'OR SBS 4 64.23
26 Pierre Marie Friant URDY D'ASTREE ZANG 4 64.53
27 Alexander Butler DEKATO SF 4 64.62
28 Geoffroy De Coligny RAIMONDO DU PLESSIS 4 67.12
29 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 SF 4 68.39
30 Max Routledge BALULU KWPN 4 68.59
31 Dieter Kofler BE CHECK IT OUT 4 68.61
32 Bjorn Vandenbossche W-HELIOS VD LINDEHOEVE Z 4 69.69
33 Holger Wenz CONNER ZANG 4 70.7
34 Marcel Wolf HUNTER C WESTF 4 71.56
35 Viggo Bjorklund H&M ZALOUBET BWP 4 71.86
36 Sara Hussein Saleh Al Armouti TOKYO SWB 4 72.72
36 Vladamir Tuganov VINCI DE BEAUFOUR KWPN 4 72.72
38 Luigi Polesello PANAMA TAME SF 4 74.45
39 Joe Clayton CARREAU OF GREENHILL Z SF 4 75.53
40 Andrej Pavlovic AREZZO Z ZANG 4 76.54
41 Fransesca Ciriesi CAPE CORAL 8 67.01
42 Matteo Leonardi ZYPERN III 8 68.88
43 Dan Kremer E-CONTEFINO-A.C. HOLST 8 73.19
44 Lisa Candin ULYSSE D'EN HAUT 12 70.45
45 Michal Zak FLORIS SF 12 74.5
46 Zuzana Zelinkova CALERI II KWPN 16 74.56
47 Faye Schoch QUINCY W HOLST Ret
47 Ramzy Hamad Al Duhami HIGH QUALITY J MECKL Ret
47 Sanne Thijssen BULAVSCO BWP Ret
50 Luca Inselvini INNER SMILE KWPN Eli