Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF REDEFIN

As of January 24, 2020
Week 2020-3
5/6/2018
CSI3* REDEFIN - REDEFIN, GER
45
5/4/2018 - 5/6/2018
1.08
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Emanuele Gaudiano CARLOTTA 232 HANN 0 0 29.66 $7,526.12
2 Jur Vrieling VDL BALTIC OS 0 0 30.07 $6,020.90
3 Carsten-Otto Nagel LA CONGA KWPN 0 0 30.45 $4,515.67
4 Jenny Rankin BENNYS LEGACY 0 0 30.56 $3,010.45
5 Darragh Ryan RINCOOLA RUA OLDBG 0 0 31 $2,107.31
6 Felix Hassmann SIG CHACCINUS 0 0 31.47 $1,655.74
7 Riccardo Pisani BOND LOVER OS 0 0 32.52 $1,204.18
8 Thomas Kleis SILBERPFEIL M OS 0 0 32.59 $903.13
9 Markus Beerbaum CONTINA R OLDBG 0 0 32.62 $903.13
10 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann FLIGHT OF IKARUS OS 0 0 32.7 $752.61
11 Pieter Clemens JALISCO F HANN 0 0 33 $752.61
12 Soren Pedersen TAILORMADE CHACLADINE BWP 0 0 34.12 $752.61
13 Christopher Klasener ASPEN 22 WESTF 0 0 34.75
14 Christin Wascher SWEET PEPPINA OLDBG 0 0 35.18
15 Miriam Schneider KT CHIEF INSPECTOR MECKL 0 0 36.43
16 Philip Ruping CHALYPSA 0 4 29.72
17 Andre Thieme CONTHENDRIX MECKL 0 4 29.93
18 Michael Pender CASANOVA VAN OVERIS Z HOLST 0 4 31.39
19 Katie Harris QUAITANA ZANG 0 4 32.7
20 Susan Fitzpatrick CAVALINO HOLST 0 4 32.84
21 Holger Wulschner ZUCKERSUESS D'ARGILLA 0 4 34.22
22 Theresa Ripke CORANOS HOLST 0 8 32.12
23 Ezequiel Andres Ferro Menendez LACOEUR WESTF 0 8 36.05
24 Vince Jarmy QUIROSA HOLST 0 8 41.18
25 Robert Bruhns GEPSOM HOLST WB 4
26 Lisa Ulven MID SUMMER NIGHTS DREAM OS 4
27 Chloe Vranken EMIR DE VY KWPN 4
28 Patrick Stuhlmeyer VARIHOKA DU TEMPLE 4
29 Rolf-Goran Bengtsson QUITOKI SF 4
30 Chloe Winchester SHEYENNE 27 4
31 Tim Rieskamp Godeking CALIDA LAUDA OS 4
32 Michael Kolz FST DIPYLON WESTF 4
33 Jorg Naeve BENUR DU ROMET 4
34 Maximilian Lill ELDORADO V DSP 4
35 Daniela Theelen SANCENTO KWPN 4
36 Harry Charles SIECO WESTF 5
37 Christian Hess ALLEGRO 412 HOLST 8
38 Michel Hendrix FJURY V WESTF 8
39 Nisse Luneburg CONTINUITY KWPN 8
40 Leonie Bockmann GABBIANO 9 12
41 Elisa Strubbe SOIR DES QUARTS OLDBG 12
42 Jorg Moller STARLIGHT G ANGELO-ARA 12
43 Philipp Makowei LA DARCA 2 HANN 12
44 Silvia Bazzani JINCEROT OLDBG 15
45 Eva-Maria Bitter PERIGUEUX BWP Ret