Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF OFFENBURG

As of January 24, 2020
Week 2020-3
1/31/2019
CSI3* OFFENBURG - OFFENBURG, GER
61
1/31/2019 - 2/3/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Jens Van Grunsven CIKA HOLST 0 0 32.7 $7,127.00
2 Hans Dieter Dreher PRINZ 1293 0 0 33.18 $5,701.60
3 Christina Liebherr LB EAGLE EYE HANN 0 0 34.09 $4,276.20
4 Walter Gabathuler SILVER SURFER 2 BWP 0 0 34.44 $2,850.80
5 Melanie Freimuller CARINO B HOLST 0 0 34.69 $1,995.56
6 Katharina Offel ELIEN KWPN 0 0 35.7 $1,567.94
7 Marcus Ehning FIRTH OF LORNE KWPN 0 4 31.8 $1,140.32
8 Rupert Carl Winkelmann DEEP BLUE BRIDGE S HANN 0 4 33.39 $855.24
9 Alexander Schill CRUISING 11 KWPN 0 4 33.41 $855.24
10 Frank Schuttert SILBERMOND HOLST 0 4 33.56 $712.70
11 Wolfgang Puschak EDGAR HANN 0 4 34.5 $712.70
12 Jack Whitaker ELUCAR V.E. KWPN 0 4 38.02 $712.70
13 Charlotte Bettendorf HOPE STREET 0 8 35.09 $136.83
14 Tina Deuerer C T HOLSTEINER 1 $136.83
15 Annelies Vorsselmans DIESEL 1 $136.83
16 Penelope Leprevost VANCOUVER DE LANLORE KWPN 4 $136.83
17 Jan Wernke QUEEN MARY 10 SF 4
18 Armin Schafer MANHATTAN BLUE HOLST 4
19 Barbara Schnieper CICERO F ZWEIBRUECK 4
20 Pia Reich COOL AND EASY OLDBG 4
21 Cedric Wolf DSP CHICITITO HOLST 4
22 Kevin Jochems CRISTELLO 2 4
23 Tim Rieskamp Godeking CALIDA LAUDA KWPN 4
24 Niklaus Rutschi CLEARWATER WESTF 4
25 Mario Stevens TALISMAN DE MAZURE HOLST 4
26 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC ELDORADO S SF 4
27 Michael Whitaker BILLY Z KWPN 4
28 Joerne Sprehe CHEPETTA 3 ZANG 4
29 Romain Duguet CALDER 4
30 Angelie Von Essen COCHELLA HOLST 4
31 Holger Hetzel LEGIONER HOLST 5
32 James Davenport TIGER HOLST 5
33 Kendra Claricia Brinkop CARMA 3 SWB 8
34 Niklas Krieg CARELLA 5 8
35 Ariane Muff DIAMANTE 15 HOLST 8
36 Simon Delestre QOPILOT BATILLY Z 8
37 Harm Lahde LARRY 210 ZANG 8
38 Niklaus Schurtenberger REMIX 8
39 Emile Karim Fares CAPTAIN Z 8
40 Gunter Treiber BUDDY HOLLY KWPN 8
41 Elisabeth Meyer CLARON CR KWPN 9
42 Jeremy Sweetnam CARTHANO 9
43 Annina Zuger DOUGLASS CHAVANNAIS 9
44 Jana Wargers DELUXE ILTON 9
45 Kathrin Muller CONAN 44 BWP 9
46 Yves Vanderhasselt JEUNESSE 9
47 Felix Hassmann SIG CHACCINUS BWP 10
48 Markus Renzel CORNET'S SPIRIT OS 11
49 Lisa Nooren DIENELLIE HOLST 12
50 Adrian Schmid CESSERIAS CRACK KWPN 13
51 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS HOLST 13
52 Philipp Schulze Topphoff CONCORDESS NRW KWPN 13
53 Rossen Raitchev CHESTER 13
54 Mel Thijssen ENRIQUE KWPN 16
55 Jos Verlooy ROMEO DE VILLARET KWPN 21
56 Emily Ward REMI CAVALLERI SF Ret
56 Johannes Ehning LORD BECKHAM AES Ret
56 Philipp Zuger CASANOVA F Z RHEIN Ret
56 Tobias Schwarz LA BELLE J ZANG Ret
56 Mylen Kruse CONCAS 2 HOLST Ret
61 Gerrit Nieberg CONTAGIO HOLST Eli