Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GRAND PRIX OF FRANKFURT

As of October 11, 2019
Week 2019-40
12/14/2018
CSI3* FRANKFURT - FRANKFURT, GER
60
12/14/2018 - 12/16/2018
1.09
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Tobias Meyer CORNY 8 HANN 0 0 32.96 $7,526.12
2 Justine Tebbel HELLO GUV'NOR WESTF 0 0 33.45 $6,020.90
3 Annelies Vorsselmans WILANDRO 3 BWP 0 0 33.68 $4,515.67
4 Denis Lynch DITO KWPN 0 0 34.15 $3,010.45
5 Victoria Gulliksen DEVILLE 0 0 36.29 $2,107.31
6 Philip Ruping CHACOON BLUE KWPN 0 0 38.99 $1,655.74
7 Jamie Gornall CARSTEN 0 4 33.39 $1,204.18
8 Soren Pedersen TAILORMADE CHALOUBET HOLST 0 4 33.47 $903.13
9 Gerco Schroder GLOCK'S ZARANZA OS 0 4 33.83 $903.13
10 Jessica Mendoza SAM DE BACON KWPN 0 4 34.29 $752.61
10 Andreas Kreuzer QUINLEY SF 0 4 34.29 $752.61
12 Janne Fredrikke Meyer-Zimmermann BALI 32 0 4 34.97 $752.61
13 Karin Martinsen STENHAGA TULIP TATTOO HOLST 0 4 35.22 $144.50
14 Jorg Oppermann CANTICA 2 SWB 0 4 35.54 $144.50
15 Nicola Pohl WALONA 15 0 8 37.38 $144.50
16 Jeroen Dubbeldam ROELOFSEN HORSE TRUC ELDORADO S KWPN 0 12 36.79
17 Maurice Tebbel CAMILLA PJ KWPN 0 34 72.92
18 Andrew Kocher COUNTRY BOY HANN 1
19 Max Haunhorst CHACCARA 4
20 Alexa Stais KIA V OS 4
21 Walter Gabathuler SILVER SURFER 2 DWB 4
22 Finja Bormann CRAZY CHARA HOLST 4
23 Nisse Luneburg LUCA TONI 27 HANN 4
24 Michael Kolz DSP ANPOWIKAPI OS 4
25 Victor Bettendorf SORBIER BLANC DSP 4
26 Guido Jun. Klatte CORISANTO SF 4
27 Michael Jung FISCHERCHELSEA OLDBG 4
28 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER WESTF 4
29 Gilles Dunon FOU DE TOI VD KEIHOEVE HSH 4
30 Mario Stevens TALISMAN DE MAZURE BWP 4
31 Ulrich Kirchhoff AL PACINO 62 SF 4
32 Patrick Stuhlmeyer CHACGRANO DSP 4
33 Gerrit Nieberg CONTAGIO 8
34 Pia Reich COOL AND EASY HOLST 8
35 Lucas Porter DIAMONTE DARCO HOLST 8
36 Mariann Hugyecz ROLFS ROYCE SHBGB 8
37 Hans-Peter Konle QUICK STEPP 4 HOLST 8
38 Harm Lahde OAK GROVE'S VOGELFREI 8
39 Hans Dieter Dreher TWENTY CLARY OLDBG 8
40 Kim Emmen DELVAUX SF 8
41 Kendra Claricia Brinkop CARAMIA 25 KWPN 12
42 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA HANN 12
43 Isabelle Gerfer IRONIE DU BOIS HALLEUX SF 12
44 Gert Jan Bruggink COLOCINNI BWP 12
45 Jens Christ CONCENTUS 4 AES 12
46 Angelique Rusen ATOMIC Z OS 12
47 Pia-Luise Aufrecht BAS 14 SF 12
48 Julia Houtzager-Kayser ELKE-MARIA M KWPN 12
49 Felix Koller CAPTAIN FUTURE 3 KWPN 12
50 Marco Kutscher CHARCO WESTF 13
51 Felix Hassmann BALANCE 30 WESTF 16
52 Hendrik-Jan Schuttert BALBOA HS WESTF 16
53 Max Kuhner CORNET KALUA KWPN 17
54 Ulrich Hensel EUROPA H BAVAR 24
55 Rolf-Goran Bengtsson EMIR R HANN 25
56 Chloe D. Reid ADAMO KWPN 25
57 Marcel Wegfahrt CHACCOCARTES KWPN Ret
57 Joao Victor Castro Aguiar Combes de Lima SIR LANDAL JOTER Ret
57 Zoe Osterhoff ELOVELY BWB Ret
57 Frederick Knorren CALLY 22 Ret