US Equestrian offices will be closed Monday, January 20th, 2020 in observance of Martin Luther King Day.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

GORLA MINORE II GRAND PRIX

As of January 17, 2020
Week 2020-2
3/12/2017
CSI3* GORLA MINORE II - GORLA MINORE, ITA
58
3/9/2017 - 3/12/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Julie Andrews AYRTON IV HSH 0 0 38.19 $13,049.50
2 Clementina Grossi ZQUASIMODO R KWPN 0 0 41.5 $10,439.60
3 Melissa Vanzani CORLEONE KWPN 0 0 42.32 $7,829.70
4 Werner Muff DAIMLER KWPN 0 4 38.27 $5,219.80
5 Alain Jufer WIVEAU M KWPN 0 0 $3,653.86
6 Philipp Zuger CASSIDO GZ KWPN 1 $2,870.89
7 Daniel Etter KHEOPS DU ROSET CH HOLST 4 $2,087.92
8 Annina Zuger LOUIS 162 CH 4 $1,565.94
9 Marc Rothlisberger CAVALUNA OLDBG 4 $1,565.94
10 Martin Fuchs UPPSALA DU FIGUIER OLDBG 4 $1,304.95
11 Marco Porro COLOMBEA AA 4 $1,304.95
12 Ales Opatrny BALGUERO UNIRE 4 $1,304.95
13 Aurelia Loser QUINETTE THEOD 4 $521.98
14 Charlotte MCAULEY ROMANE DU THEIL SF 4 $521.98
15 Walter Gabathuler FINE FLEUR DE MARAIS SELLE FRAN 4 $521.98
16 Niklaus Schurtenberger QUASIMODO VII BWP 4
17 Kristaps Neretnieks FOR FAN WESTF 4
18 Michael Zurcher EARL PERY'S CARO CH WESTF 5
19 Marco Viviani IGOR DE MUZE CH 5
20 Fabio Crotta TESS DE JALESNES BWP 8
21 Niklaus Rutschi CLEARWATER SELLE FRAN 8
22 Simon Widmann DOMBURG VD RECHRI HOLST 8
23 Killian Norris CONDOR Z BWP 8
24 Bruno Chimirri TOWER MOUCHE 8
25 Massimiliano Ferrario LORO PIANA RIGOLETTO DELLA FLORIDA SF 8
26 Giulia Martinengo Marquet FINE EDITION ASSI 8
27 Martina Meroni ROCK DE VAINS HANN 8
28 Gianluca Paracciani CHEF V VEECATEN SF 12
29 Alexandre Fontanelle URTBREAKER DU CARA KWPN 12
30 Ludovica Minoli QUERIOT SF 12
31 Natale Chiaudani KOMMODO UNIRE 12
32 Paolo Nuti ALANDA VD KAPEL 12
33 Christina Liebherr LB STALOUBET MANCIAIS KWPN 12
34 Ignazio Uboldi DAKATA VD KNUFFEL SF 13
35 Giacomo Bassi CENERADO BWP 13
36 Fiona Meier F OLYMPIC MH KWPN 14
37 Paolo Adamo Zuvadelli PICCOLO S BWP 16
38 Henri Sturzenegger CRONOS II WESTF 16
39 Florence Schwizer-Seydoux STARLETTE DE MAILLET HOLST 16
40 Davide Kainich OLIVER TWIST BAY SF 16
41 Matthias Atzmuller NARUMOL B UNIRE 16
42 Marcel Ewen EXCENEL V BAVAR 16
43 Gaj Riossa DAKOTA BWP 17
44 Markus Hauri TWENTY CLARY KWPN 17
45 Iris Gautschi NAIADE D'AUVERS SF 20
46 Evelyne Bussmann FLEURY D'AVELINE CH SF 20
47 Natalia Belova COSIMO 48 21
48 Matilde Giorgia Bianchi LEJANO HOLST 23
49 Reto Ruflin VENUS'DREAM HOLST Ret
49 Christoph Obernauer KLEONS ABSINTH 2 SBS Ret
49 Melanie Athina Reiter ELIAS OLDBG Ret
49 Francesco Giuli Franzoni EDOCTRO BWP Ret
49 Gianni Govoni WINN WINN BWP Ret
49 Paolo Cannizzaro CHICCO 327 AES Ret
49 Paul Estermann CURTIS SITTE HOLST Ret
49 Laurent Fasel SURFIRE Ret
49 Marcel Wolf HUNTER C HANN Ret
49 Joerne Sprehe STAKKI'S JUMPER BWP Ret