The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

EUROPEAN CHAMPIONSHIPS INDIVIDUAL FINAL

As of December 06, 2019
Week 2019-48
8/26/2017
NAT EUROPEAN CHAMPIONSHIPS - GOTEBORG, SWE
80
8/21/2017 - 8/27/2017
8.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Peder Fredricson H&M ALL IN 0 5 $112,747.68
2 Harrie Smolders DON VHP Z SBS 0 0 $85,604.72
3 Cian O'Connor GOOD LUCK ZANG 0 4 $64,725.52
4 Alberto Zorzi CORNETTO K BWP 4 1 $43,324.34
5 Pieter Devos ESPOIR HANN 4 0 $30,274.84
6 Marcus Ehning PRET A TOUT BWP 4 0 $24,011.08
7 Niels Bruynseels CAS DE LIBERTE SF 0 1 $17,747.32
8 Shane Sweetnam CHAQUI Z ZANG 4 4 $14,615.44
9 Danielle Goldstein LIZZIEMARY ZANG 4 4 $13,049.50
10 Denis Lynch ALL STAR 5 AES 0 5 $11,483.56
11 Jerome Guery GRAND CRU VD ROZENBERG HANN 0 5 $10,439.60
12 Philipp Weishaupt L B CONVALL BWP 0 16 $10,439.60
13 Martin Fuchs CLOONEY 51 HOLST 8
14 Sergio Alvarez-Moya G & C ARRAYAN WESTF 4
15 Steve Guerdat ALBFUEHREN'S BIANCA KWPN 4
16 Christian Rhomberg SAPHYR DES LACS SWB 0
17 Laura Klaphake CATCH ME IF YOU CAN OLD SF 1
18 Gregory Wathelet COREE OS 8
19 Jur Vrieling VDL GLASGOW VH MERELSNEST WESTF 8
20 Max Kuhner CHARDONNAY 79 BWP 5
21 Henrik Von Eckermann TOVEKS MARY LOU HOLST 8
22 Antonio Matos Almeida EPICOR DA GANDARINHA WESTF 9
23 Marie Longem ALGORHYTHEM KWPN 14
24 Christian Weier GLOBAL KWPN 20
25 Romain Duguet TWENTYTWO DES BICHES BWP Ret
26 Roger-Yves Bost SANGRIA DU COTY SF
27 Luciana Diniz FIT FOR FUN 13 SF
28 Kevin Staut REVEUR DE HURTEBISE HDC HANN
29 William Whitaker UTAMARO D'ECAUSSINES SBS
30 Douglas Lindelow ZACRAMENTO SBS
31 Mathieu Billot SHIVA D'AMAURY SWB
32 Marc Houtzager STERREHOF'S CALIMERO SF
33 Gerardo Menendez Mieres CASSINO DC KWPN
34 Penelope Leprevost VAGABOND DE LA POMME
35 Emilio Bicocchi SASSICAIA ARES SBS
36 Luca Marziani TOKYO DU SOLEIL HOLST
37 Eduardo Alvarez Aznar ROKFELLER DE PLEVILL BOIS SF
38 Michal Kazmierczak STAKORADO SF
39 Ondrej Zvara CENTO LANO HANN
40 Juulia Jylas FINISHING TOUCH WARESLAGE SBS
41 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S CAYETANO Z
42 Nadja Steiner SAURA DE FONDCOMBE ZANG
43 Maria Madenova KS CORADINA SF
44 Szabolcs Krucso CHACCO BLUE II LATVIAN
45 Ruben Romp TEAVANTA II C Z
46 Thomas Sandgaard AMARONE ZANG
47 Maurice Tebbel CHACCOS' SON WESTF
48 Emma Augier De Moussac DIVA
49 Manuel Fernandez-Saro U WATCH KWPN
50 Rene Tebbel COSUN SBS
51 Malin Baryard-Johnsson H&M CUE CHANNA 42 KWPN
52 Lorenzo De Luca ARMITAGE'S BOY SWB
53 Roland Englbrecht CHAMBERY OLDBG
54 Geir Gulliksen EDESA'S BANJAN KWPN
55 Thomas Velin CHOPIN VAN HET MOLENEIND BWP
56 Ferenc Szentirmai CARTHAGENA 6 BWP
57 Balasz Horvath ZORDON OLDBG
58 Zuzana Zelinkova CALERI II HSH
59 Alexandr Belekhov BIVALDI HOLST
60 Kamil Papousek CENTISIMO
61 Pal Flam SKJERABERGS LARKIN OLDBG
62 Luis Sabino Goncalves ACHEO DI SAN PATRIGNANO NWB
63 Derin Demirsoy HARRY K ASSI
64 Marcel Ewen EXCENEL V DWB
65 Vladamir Tuganov SUSPENS FLOREVAL BWP
66 Andreas Schou HAZEL BS SF
67 Luka Zaloznik COUPE DU ROUET DWB
68 Ulrich Kirchhoff FERRERO VAN OVERIS
69 Urmas Raag IBELLE ASK BELGIAN WA
70 Efe Siyahi CALL ME PRINCESS BWP
71 Gabor Szabo Jr TIMPEX BOLCSESZ DSP
72 Natalia Simonia KLEN HSH
73 Alisa Danilova DINERO DE LAUBRY TRAK
74 Marit Haarr Skollerud NICOLE BWP
75 Bertram Allen HECTOR VAN D'ABDIJHOEVE PZHK
76 Joao Chuva ANTONIO BWP
77 Soren Pedersen TAILORMADE CHALOUBET KWPN
78 Satu Liukkonen GURRA HOP OS
79 Monika Noskovicova CASTELAN 3 SWB
79 Mariann Hugyecz CHACCO BOY HOLST