The 2020 Annual Meeting Registration is now open. Learn More


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

EUROPEAN CHAMP. INDIVIDUALS RD 2 & 3

As of December 06, 2019
Week 2019-48
8/25/2017
NAT EUROPEAN CHAMPIONSHIPS - GOTEBORG, SWE
78
8/21/2017 - 8/27/2017
8.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Danielle Goldstein LIZZIEMARY 0 0 $7,740.96
1 Shane Sweetnam CHAQUI Z AES 0 0 $7,740.96
1 Pieter Devos ESPOIR ZANG 0 0 $7,740.96
1 Martin Fuchs CLOONEY 51 BWP 0 0 $7,740.96
1 Alberto Zorzi CORNETTO K WESTF 0 0 $7,740.96
1 Peder Fredricson H&M ALL IN HANN 0 0 $7,740.96
1 Cian O'Connor GOOD LUCK SBS 0 0 $7,740.96
8 Harrie Smolders DON VHP Z BWP 1 0 $1,879.12
9 Henrik Von Eckermann TOVEKS MARY LOU ZANG 1 1 $1,879.12
10 Philipp Weishaupt L B CONVALL WESTF 4 0 $573.13
10 Denis Lynch ALL STAR 5 HOLST 4 0 $573.13
10 Marcus Ehning PRET A TOUT HANN 0 4 $573.13
10 Gregory Wathelet COREE SF 0 4 $573.13
14 Jur Vrieling VDL GLASGOW VH MERELSNEST WESTF 5 0 $144.55
14 Sergio Alvarez-Moya G & C ARRAYAN BWP 5 0 $144.55
14 Jerome Guery GRAND CRU VD ROZENBERG KWPN 0 5 $144.55
14 Laura Klaphake CATCH ME IF YOU CAN OLD BWP 0 5 $144.55
14 Niels Bruynseels CAS DE LIBERTE OS 0 5 $144.55
19 Luciana Diniz FIT FOR FUN 13 ZANG 0 8 $240.91
20 Steve Guerdat ALBFUEHREN'S BIANCA HANN 5 4
20 Roger-Yves Bost SANGRIA DU COTY SWB 0 0
20 Romain Duguet TWENTYTWO DES BICHES SF 1 8
20 Christian Rhomberg SAPHYR DES LACS SF 4 5
24 William Whitaker UTAMARO D'ECAUSSINES SF 0 10
24 Max Kuhner CHARDONNAY 79 SBS 9 1
24 Marc Houtzager STERREHOF'S CALIMERO HOLST 5 5
27 Mathieu Billot SHIVA D'AMAURY KWPN 9 2
28 Luca Marziani TOKYO DU SOLEIL SF 2 10
28 Kevin Staut REVEUR DE HURTEBISE HDC SF 0 12
30 Douglas Lindelow ZACRAMENTO SBS 4 9
30 Juulia Jylas FINISHING TOUCH WARESLAGE SWB 4 9
30 Emilio Bicocchi SASSICAIA ARES 4 9
33 Antonio Matos Almeida EPICOR DA GANDARINHA HOLST 9 5
33 Gerardo Menendez Mieres CASSINO DC KWPN 5 9
33 Penelope Leprevost VAGABOND DE LA POMME 9 5
36 Michal Kazmierczak STAKORADO SBS 9 6
36 Marie Longem ALGORHYTHEM HANN 9 6
38 Christian Weier GLOBAL KWPN 10 6
39 Ondrej Zvara CENTO LANO BWP 4 13
39 Eduardo Alvarez Aznar ROKFELLER DE PLEVILL BOIS SBS 8 9
41 Nadja Steiner SAURA DE FONDCOMBE SF 13 5
42 Ruben Romp TEAVANTA II C Z SF 14 5
43 Maurice Tebbel CHACCOS' SON ZANG 12 8
44 Szabolcs Krucso CHACCO BLUE II 6 15
44 Julia Houtzager-Kayser STERREHOF'S CAYETANO Z 1 20
44 Thomas Sandgaard AMARONE ZANG 8 13
47 Maria Madenova KS CORADINA WESTF 9 13
48 Emma Augier De Moussac DIVA LATVIAN 5 18
49 Manuel Fernandez-Saro U WATCH KWPN 5 21
50 Rene Tebbel COSUN SBS 10 18
55 Thomas Velin CHOPIN VAN HET MOLENEIND KWPN 2
56 Ferenc Szentirmai CARTHAGENA 6 BWP 6
57 Balasz Horvath ZORDON OLDBG 9
58 Derin Demirsoy HARRY K HSH 10
58 Pal Flam SKJERABERGS LARKIN DWB 10
58 Zuzana Zelinkova CALERI II NWB 10
58 Kamil Papousek CENTISIMO HOLST 10
62 Luis Sabino Goncalves ACHEO DI SAN PATRIGNANO OLDBG 13
62 Marcel Ewen EXCENEL V ASSI 13
62 Vladamir Tuganov SUSPENS FLOREVAL BWP 13
65 Luka Zaloznik COUPE DU ROUET SF 14
65 Natalia Simonia KLEN 14
65 Alexandr Belekhov BIVALDI TRAK 14
68 Efe Siyahi CALL ME PRINCESS 17
68 Ulrich Kirchhoff FERRERO VAN OVERIS DSP 17
68 Andreas Schou HAZEL BS BELGIAN WA 17
71 Urmas Raag IBELLE ASK DWB 19
72 Gabor Szabo Jr TIMPEX BOLCSESZ BWP 29
73 Alisa Danilova DINERO DE LAUBRY HSH 40
74 Bertram Allen HECTOR VAN D'ABDIJHOEVE BWP Eli
74 Soren Pedersen TAILORMADE CHALOUBET BWP Eli
74 Joao Chuva ANTONIO OS Eli
74 Marit Haarr Skollerud NICOLE KWPN Eli
78 Lorenzo De Luca ARMITAGE'S BOY PZHK Ret
78 Malin Baryard-Johnsson H&M CUE CHANNA 42 OLDBG Ret
78 Roland Englbrecht CHAMBERY SWB Ret
78 Satu Liukkonen GURRA HOP KWPN Ret
78 Mariann Hugyecz CHACCO BOY SWB Ret