Breaking News
Watch the Land Rover Kentucky Three-Day Event presented by Mars Equestrian™ on USEF Network April 22-25
As part of our effort to protect the health of our staff and comply with restrictions, we are currently operating under a flexible work plan. COVID restrictions may result in a brief delay in services, such as wait times and passport processing, however we are continuing to improve service times as restrictions are slowly lifted, while still considering the safety of our staff and members.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

EBREICHSDORF GRAND PRIX

As announced on May 15, 2020, the Rolex/USEF Ranking List points were frozen (no aging of points for athletes or horses) as of March 20, 2020 and the plan was to restart the Ranking List on September 1, 2020. It is confirmed that the Ranking List will resume on September 1, 2020 and points will recommence aging.

As of April 16, 2021
Week 2020-43
5/5/2019
CSI2* EBREICHSDORF - EBREICHSDORF, AUT
52
5/1/2019 - 5/5/2019
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Anastasiia Yershova OSMAN OLDBG 0 0 43.97 $7,127.00
2 Ondrej Zvara CHACCOLAN WESTF 0 0 44 $5,701.60
3 Oleksandr Prodan KETAN PKZ OLDBG 0 0 47.76 $4,276.20
4 Michael Fritsch BALISTO 0 0 49.72 $2,850.80
5 Karl Schneider CITRONELLO Z 0 4 46.41 $1,995.56
6 Michael Eichler COLOUR LINE 2 ZANG 0 4 47.01 $1,567.94
7 Martin Schaufler CHARINUA HOLST 0 4 51.45 $1,140.32
8 Eoin Gallagher DI CAPRIO 0 8 52.84 $855.24
9 Tim Hoster TYSON 33 1 $855.24
10 Luka Zaloznik CHABLOU 1 $712.70
11 Peter Englbrecht ULTIMUS HANN 1 $712.70
12 Balasz Horvath ZORDON 1 $712.70
13 Alexandra Spenlenhauer COPPERPHILD HSH 1 $228.06
14 Premysl Adam CACHAS WESTF 2
15 Markus Saurugg TEXAS I HOLST 4
16 Karl Robins G CAMILLE HBF HOLST 4
17 Tobias Bachl CORNE B 4
18 Marianne Schindele ACOUSTIK SOLO DU BALOUBET KWPN 4
19 Heiner Ortmann JOY DE LA LINIERE SBS 4
20 Matthias Atzmuller CLARO 3 BWP 4
21 Constantin Cojocariu LANCOR 4
22 Andreas Brenner CLINTANA W Z HORSE SPOR 4
23 Bronislav Chudyba LESTER IX 4
24 Nikola Bielikova CARTHINJO OLDBG 4
25 Angel Niagolov CHACCOTHAGO HOLST 4
26 Josef Schwarz Jr POKERFACE 31 WESTFALE 4
27 Matej Kotalik SIR SID WESTF 4
28 Natalie Rouckova CLINTGOLD 4
29 Laszlo Toth QUANTICO OS 4
30 Michal Zak FLORIS 5
31 Tomas Kuchar BRESCIANO KWPN 5
32 Jan Cigan Jr DERBY 5
33 Dominika Gaalova ERISTOS DE L HERIBUS 5
34 Victor Babenko CARTIE BVR 5
35 Zoltan Lazar Jr BAROLO 4 OLDBG 6
36 Ales Opatrny FOREWER HANN 7
37 Lidija Grum ULTRA UNICA 7
38 Mariann Hugyecz ROLFS ROYCE SSW 8
39 Bianca Babanitz GAME DK Z HOLST 8
40 Daniel Bottcher LORENZO P 8
41 Ivaylo Bonev DENDENCE VDL BAD-WU 8
42 David Horvath LARGO VAN DEN MOLENHOEK KWPN 12
43 Fritz Kogelnig, Jun. QUIETE 12
44 Michael Fries PICASSO 67 Ret
44 Damian Cojocariu ELYK HANN Ret
44 Patrik Majher CLAUDE KWPN Ret
44 Reinhard Sax CHAMBERY Ret
44 Mykhailo Pilipenko CAREDO C KWPN Ret
44 Sascha Kainz LONG LANKIN Ret
50 Franz Steinwandtner CEDRIC 67 Eli
50 Stefan Eder COBRA 32 Eli
50 Barna Burucs SIR WINSTON C Eli