Breaking News
U.S. Dressage Team Earns Silver Medal in Team Competition at Tokyo 2020! Visit US Equestrian's Tokyo 2020 Olympics Hub.
Latest COVID-19 Updates from US Equestrian can be found on the Coronavirus Disease Resources and Updates page.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

CIEKOCINKO GRAND PRIX

As announced on May 15, 2020, the Rolex/USEF Ranking List points were frozen (no aging of points for athletes or horses) as of March 20, 2020 and the plan was to restart the Ranking List on September 1, 2020. It is confirmed that the Ranking List will resume on September 1, 2020 and points will recommence aging.

As of July 23, 2021
Week 2021-5
8/27/2017
CSI2* CIEKOCINKO - CIEKOCINKO, POL
43
8/22/2017 - 8/27/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Kamil Grzelczyk WIBARO HOLST 0 0 39.21 $6,097.77
2 Jan Bobik CHACCO AMICOR PZHK 0 0 39.38 $4,878.42
3 Abdullah Al Sharbatly WOULON L OS 0 0 39.44 $3,658.03
4 Jaroslaw Skrzyczynski CRAZY QUICK KWPN 0 0 39.6 $2,438.69
5 Bruce Goodin FREESTYLE 39 OLDBG 0 0 39.69 $1,706.87
6 Cassandra Orschel ACANTHYA HOLST 0 0 40.26 $1,341.48
7 Natale Chiaudani CAYEN VH HOBOS HANN 0 0 40.27 $976.10
8 Jan Vinckier VIVA WESTF 0 0 40.43 $731.81
9 Adam Grzegorzewski OKARINO HANN 0 0 41.28 $731.81
10 Natale Chiaudani TINTIN DE LA POMME PZHK 0 0 41.67 $609.67
11 Jamie Wingrove CARDIGAN Z SF 0 0 42.1 $609.67
12 Carla Cimolai ACICLICO ZANG 0 0 45.89 $609.67
13 Jaroslaw Skrzyczynski SILVER SHINE 0 4 39.51
14 Jamie Wingrove BART VI OS 0 4 39.99
15 Maria Bibikova QUASIMODO KWPN 1
16 Magnus Jacobson CHEWIE 1
17 Kostiantyn Boiarko ULTIMATE DE KREISKER OLDBG 1
18 Hubert Kierznowski DENVER Z SF 4
19 Michal Lemanski DISTHEEN ZANG 4
20 Adam Grzegorzewski IRYDION L 4
21 Luca Maria Moneta PERCINE DREAM 4
22 Saad Alajmi HHS DUBLIN SF 4
23 Magnus Jacobson MELUHA S ISH 4
24 Jule Luneburg STERNENBANNER 3 SWB 4
25 Jacek Zagor HALIFAX VAN DE HEFFINCK HANN 5
26 Anna Dmitrieva LACONIC BWP 5
27 Bruce Goodin CHAGRANNUS 8
28 Krzysztof Retka EVERDI OS 9
29 Sergey Khomashko COPASETIC 9
30 Andrius Petrovas GIGOLLO OLDBG 12
31 Marek Lewicki CHACCO NANN WESTF 12
32 Maciej Zoladkiewicz BALTAZAR DU ROUET OS 12
33 Ruslan Normuratov CHERVONA RUTA OS 12
34 Adrian Cronin CARISSIMI WESTF 14
35 Julia BOGALECKA ASER SWB 15
36 Michal Piatkowski LIGHTNING 100 16
37 Jakub Krzyzosiak ATIQUA HOLST 16
38 Uwe Schmitz CINNAMON 14 HOLST 16
39 Ewelina Szczepanik STUNTMAN 10 HOLST 20
40 Mykhaylo Kyryliuk ROMASHKA Eli
41 Uwe Schmitz QUI VIE WESTF Ret
41 Luca Maria Moneta CHESS ZANG Ret
41 Marek Lewicki QUIRADOS AS KWPN Ret