Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

BOURG EN BRESSE GRAND PRIX

As of January 24, 2020
Week 2020-3
5/27/2018
CSI4* BOURG EN BRESSE - BOURG EN BRESSE, FRA
50
5/24/2018 - 5/27/2018
2.19
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE SF 0 0 38.28 $21,073.15
2 Alexandra Ledermann REQUIEM DE TALMA 0 0 42.39 $16,858.52
3 Carlos Enrique Lopez Lizarazo ADMARA 2 SF 0 4 41.85 $12,643.89
4 Margaux Bost AS DE PAPIGNIES KWPN 0 4 45.38 $8,429.26
5 Mark McAuley UTCHAN DE BELHEME SBS 0 8 38.92 $5,900.48
6 Thierry Rozier VENEZIA D'ECAUSSINNES SF 1 $4,636.09
7 Felicie Bertrand SULTANE DES IBIS SBS 4 $3,371.70
8 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI SF 4 $2,528.77
9 El Ghali Boukaa UGOLINO DU CLOS 4 $2,528.77
10 Reynald Angot SYMPHONIE DES BICHES SF 4 $2,107.31
11 Robert Whitaker CATWALK IV SF 4 $2,107.31
12 Edward Levy REBECA LS HOLST 4 $2,107.31
13 Julien Gonin VIPPER DU LAVOIR SLS 4 $842.92
14 Manuel Fernandez-Saro CUIDAM SF 4
15 Pierre Alain Mortier JUST DO IT R KWPN 4
16 Petronella Andersson BACARDI 188 CDE 4
17 Emma Augier De Moussac DIVA KWPN 4
18 Leina Benkhraba ORCCHIS COURCELLE KWPN 4
19 Nicolas Delmotte VAGABOND DE LA POMME SF 4
20 Olivier Perreau DOLCE DECEUNINCK SBS 8
21 Rik Hemeryck CARLITTO VAN'T ZORGVLIET SBS 8
22 Benoit Cernin UITLANDERS DU TER 8
23 Marcel Marschall FENIA VAN KLAPSCHEUT SF 8
24 Julien Epaillard GIOVANI DE LA POMME 8
25 Bruno Garez UNITED SUNHEUP BWP 8
26 Alice Debany-Clero AMAREUSA S SF 8
27 Timothee Anciaume KIAMON 8
28 Clement Boulanger URANUS D'OMONVILLE 8
29 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND SF 8
30 Agatha Vacher CASJANA OS 8
31 Anthony Bourquard JANUS VB HOLST 9
32 Laurent Guillet UHLAN OKKOMUT BWP 12
33 Alexa Ferrer A VIE DU CALVAIRE SF 12
34 Celine Schoonbroodt-De-Azevedo CHEPPETTA SBS 12
35 Samy Colman SIMARA ALIA HOLST 12
36 Romain Duguet UBIANA D'ALBAIN SF 12
37 Romain Lavigne PHARAON BELLE MENEE SF 12
38 Margaux Rocuet TRAFALGAR KERVEC SF 12
39 Lalie Saclier TESCARI'JAC 12
40 Louis Bouhana UNANIME DES FORETS SF 13
41 Yuri Mansur Guerios OPIUM DU SOUFFLET CH SF 13
42 Mathieu Billot QUEL FILOU 13 13
43 Jose Maria Larocca (Jr) GAUTCHO DA QUINTA BAVAR 13
44 Harold Boisset T'OBETTY DU DOMAINE BWP 16
45 Geoffroy Bouret SUNSHINE DE ROY SF 16
46 Marie Demonte VEGA DE LA ROCHE SF 16
47 Mauricio Ruiz DAKOTA SF 20
48 Rene Lopez TWIG DU VEILLON 24
49 Pius Schwizer CHIDAME Z SF Ret
49 Cedric Angot SAXO DE LA COUR ZANG Ret