Member News
NEW Health and Medical Insurance Benefits for US Equestrian Members


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

BOURG EN BRESSE GRAND PRIX

As of February 14, 2020
Week 2020-6
5/20/2018
CSI2* BOURG EN BRESSE - BOURG EN BRESSE, FRA
55
5/17/2018 - 5/20/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Jean Luc Mourier SOUVIENSTOI LARIVIERA SF 0 0 38.71 $8,429.26
2 Lalie Saclier PERLE FINE DU VAL SF 0 0 39.62 $6,743.40
3 Nicolas Deseuzes STELLA DE PREUILLY 0 0 41.89 $5,057.55
4 Maelle Martin TEMPO DU PLIX SF 0 0 42.35 $3,371.70
5 Laurent Guillet SULTAN DU CHATEAU 0 0 42.66 $2,360.19
6 Pierre Adrien LePortois VIENT TU DU ROUET SF 0 0 47.47 $1,854.43
7 Thomas Leveque UN AMOUR LA GOULA SF 0 4 41.14 $1,348.68
8 Daniel Neilson MAJOR DELACOUR SF 0 4 43.8 $1,011.51
9 Romain Ozzola SOPRANO DE TILENN ASSI 0 4 44.81 $1,011.51
10 Carlos Enrique Lopez Lizarazo ULHANE DE CONDE SF 0 8 39.13 $842.92
11 Stanislas Lafond TOP BRAS DE FER 0 8 43.24 $842.92
12 Jean-Michel Martinot ROMEO DE VILLARET 0 WD $842.92
13 Marie Etter Pellegrin UNE DE L'OTHAIN SF 1 $301.04
14 Sadri Fegaier COME TO WIN 51 SF 1 $301.04
15 Luis Ferreira CONGO DU MIRADOR Z WESTF 1 $301.04
16 Philippe Leoni JAMES BOND DU BEC ZANG 1
17 Romain Lavigne AUSTRAL DE ROMANIN BWP 4
18 Steve Gasnier SAMOURAI DE COLCHIC SF 4
19 Simon Lorrain QUAVAROTI VAL FLEURI SF 4
20 Philippe Bernard TEQUILA DU BLONDEL 4
21 Simon Broillet QUE EN QUE SF 4
22 Victoire Echelard FOR FUTURE 4
23 Brice Brassart UDDY DE VERNAY KWPN 4
24 Firas Jnaidy UKRAINE DU MAUPRIX SF 4
25 Flore Giraud VOYOU DU BOBOIS SF 4
26 Hugo Breul UTAHMANO ALU SF 4
27 Maxime Perez EXTRA 41 SF 4
28 Vincent Feuillerac CONCARO OLDBG 4
29 Julien Gonin UNE ETOILE LANDAISE HOLST 4
30 Charlotte Leoni VENEZIA D'ELKE SF 4
31 Megane Moissonnier UMOURS BATILLY SF 5
32 Loic Michelon VELINA DE FARJONNIERE SF 5
33 Fabien Rulquin SPLENDERO DE DAMVIL 5
34 Alexander Zettermann LUCKY LISA SF 5
35 Valentine Belooussoff CLEARLAKE SWB 5
36 Alexandre Fontanelle QUEENSLAND Z 5
37 Nicolas Bodin VIDEE ZANG 5
38 Philippe Putallaz OUESSANT DE PERHET KWPN 7
39 Frederic Berger TANKA DU MARAIS SF 8
40 Mathieu Laveau TARATINA DE LA POMME SF 8
41 Romain Duguet ALBA MOUCHE 8
42 Yannick Martin UMONA DU TEMPLE SF 8
43 Catherine Offner FREESTYLE LADY SF 8
44 Olivier Perreau DOLCE DECEUNINCK BWP 8
45 Julien Champailler KIELEKOO VAN T ET L SBS 9
46 Alexis Bouillot VIRGULE DES PRES BWP 9
47 Alexia Hilpipre KURT 2 SF 9
48 Pierre Gautherat FLASH DES OEUCHES CH DSP 10
49 Alexa Ferrer A VIE DU CALVAIRE CH 12
50 Jean Francois Rondoux JAMEELATY SBS 12
51 Tanguy Dobremez PSYCHE DE VIRTON SF 13
52 Gregory Rulquin VERDI DES FORETS SF 13
53 Caio Carvalho Filho CHEINDIRA 17
54 Patrice Astier GIGOLO VD MOLENDREEF SBS 17
55 Olivier Charret SERPENTINE BWP 22