Breaking News
Watch the Land Rover Kentucky Three-Day Event presented by Mars Equestrian™ on USEF Network April 22-25
COVID-19 Action Plan Update: New USEF COVID-19 Action Plan updates and spectator polices going into effect May 3, 2021


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

BONHEIDEN GRAND PRIX QUALIFIER

As announced on May 15, 2020, the Rolex/USEF Ranking List points were frozen (no aging of points for athletes or horses) as of March 20, 2020 and the plan was to restart the Ranking List on September 1, 2020. It is confirmed that the Ranking List will resume on September 1, 2020 and points will recommence aging.

As of April 16, 2021
Week 2020-43
9/30/2017
CSI2* BONHEIDEN - BONHEIDEN, BEL
35
9/29/2017 - 10/1/2017
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Gregory Cottard UNE FUTEE DE WY 0 0 39.41 $6,420.35
2 Derin Demirsoy DADJAK TER PUTTENEN SF 0 0 39.52 $5,136.28
3 Laura Mantel GLORY B V BWP 0 0 40.55 $3,852.21
4 Marlon Modolo Zanotelli VICE VERSA D'OSSAU AES 0 0 42.3 $2,568.14
5 Bart Bles COMINO ANGLO ARAB 0 0 42.96 $1,797.69
6 Evelyn Blaton ZOLINA HOLST 0 0 42.98 $1,412.47
7 Tatiana Troiani CHARLON KWPN 0 0 47.63 $1,027.25
8 Rose Moss CARLOS F OLDBG 0 0 48.92 $770.44
9 Graham Babes BOUCHERON KWPN 0 4 41.19 $770.44
10 Dominique Joassin SI LA SOL DE GREENBAY Z KWPN 0 4 42.16 $642.03
11 Pascale Haep IRIS VD BISSCHOP ZANG 0 4 42.71 $642.03
12 Marjan De Wachter DARCOTIQUE V 'T MEULENHOF BWP 0 4 42.81 $642.03
13 Damien Haelterman HOOLIGAN DE LAUBRY SBS 0 4 43.37
14 Dieter Vermeiren KINGSTON TOWN 111 Z BWP 0 4 46.29
15 Marine Scauflaire SANSOUCI DE TINMONT ZANG 4
16 Frederik Cattebeke JURISTO VAN HET HAGENHOF SBS 4
17 Karl Robins STAPLETON MIST BWP 4
18 Rodrigo Mesquita Marinho CLEOFAS VAN WESTUUR HOLST 4
19 Michael Korompis JANINA VAN HET GOTERINGEN BWP 4
20 Mariel Victoria Aguirre URANIE BWP 4
21 Matheus Correa VIP DES MAJUROS SBS 4
22 Jelle Limbourg HETMAN OF COLORS AA 4
23 Vera Benchimol Brot CAIRON 10 BWP 4
24 Eric Lombard VANI ' FRAIZE WESTF 4
25 Torben Kohlbrandt MISS BUBBLES 8
26 Caio Carvalho Filho JASPER M 8
27 Fabrice Galdini JACK DANIELS VT EETZEVELD BWP 8
28 Dave Maarse ENGELIEN BWP 8
29 Mark Turnbull CARTOUCH III KWPN 12
30 Angelica Augustsson CASANOVA Z KWPN 12
31 Gauthier Mercenier ULTIME DE B'NEVILLE ZANG 16
32 Julie Brault PRADO DE GRAVELOTTE SF 19
33 Katrien Nijs ILYA VAN HET MIGROVELD SF Ret
33 Pascale Lombard SPARTACUS BWP Ret
33 Vanina Lombard VENUS DES BOIS SF Ret