Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

BETHUNE GRAND PRIX QUALIFIER

As of January 17, 2020
Week 2020-2
5/19/2018
CSI3* BETHUNE - BETHUNE, FRA
62
5/18/2018 - 5/21/2018
1.00
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Guy Williams ROUGE DE RAVEL AES 0 0 50.43 $9,815.27
2 Jacques Helmlinger TONIC DES METS 0 0 52.71 $5,948.64
3 Benjamin Grandjacques CAVIAR DE L'HERIBUS SF 0 0 52.89 $4,461.48
4 Kevin Gauthier TWIST DE LA BUTTE SBS 0 0 56.11 $2,974.32
5 Joe Clayton VIA VD KARMENHOEK Z SF 0 8 58.9 $1,784.59
6 Damien De Chambord VITI DE LONGA ZANG 0 Eli $1,338.44
7 Jerome Hurel VIAMDIOS D'AVRIL SF 4 $892.29
8 Koen Vereecke JATIVIA SF 4 $743.58
9 Jonna Ekberg UNIVERS DU VINNEBUS BWP 4 $594.86
10 Guillaume Batillat ROUGE PIERREVILLE SF 4 $594.86
11 Christophe Vanderhasselt IDENTITY VITSEROEL SF 4 $297.43
12 Anthony Condon SFS ARISTIO BWP 4 $297.43
13 Louise Simpson FIRST COLT 4 $36.12
14 Jonathan Chabrol HUXX DE MUZE 4 $36.12
15 Kirstie Leightley THAIS D'LA VERRERIE BWP 4 $36.12
16 Margaux Broucqsault CRACK DE LA BONN Z SF 4 $36.12
17 Bart Clarys JOIE DE TOULON ZANG 4
18 Ellen Whitaker ARENA UK WINSTON BWP 4
19 Lieven Devos GIOVANNI VT SCHEEKASTEEL ISH 5
20 Yves Vanderhasselt JEUNESSE BWP 5
21 Axel Narolles DOMINANT 2000 Z BWP 5
22 Angelie Von Essen DANIEL 5
23 Alexis Borrin UPSILON D'AUSTRAL KWPN 8
24 Alexis Deroubaix UNCOMMON SF 8
25 Jake Saywell TOUCH OF CHILLI SF 8
26 Damien Haelterman HOOLIGAN DE LAUBRY ISH 8
27 Arthur Le Vot VINCHESTER BWP 8
28 Tomas Couve-Correa URANUS BOY SF 8
29 Geoffroy De Coligny SORRENTO DU PLESSIS SF 8
30 Frederic Vernaet JUST A GAMBLE SF 9
31 Georgia Tame CASH UP BWP 9
32 Philippe Le Jeune CABALGARO Z HOLST 9
33 Charles Henri Ferme DALI PP Z ZANG 10
34 Shane Breen CSF VENDI CRUZ ZANG 10
35 Dominique Hendrickx KANNABIS VAN DE BUCXTALE ISH 12
36 Etienne Dusart SUMMUM D'OSSAU BWP 12
37 Jean Charles Bernast ALPHA DE PREUILLY AA 12
38 Michel Hecart SOLERO MS SF 12
39 Marc Dilasser UTAH VD ROCK HANN 14
40 Lea Blanchart UNICK DU FRANCPORT SF 16
41 Julien Anquetin F SF 16
42 Julia Dallamano HOEPALA VH DAALHOF KWPN 17
43 Jean Le Monze UMANAK BWP 17
44 Erica Swartz JOVITA SF 17
45 Hendrick Denutte DON FLAMENCO VD KRANENBUR 20
46 Thierry Lambert UNDERLINE SBS 21
47 Sophie Michiel TALISMAN SF 21
48 Emma Broanda NORRIS DSP 21
49 Axel Van Colen SILHOUETTE ISLAND FWB Ret
49 Thomas Van Minnebruggen IBBO VAN T KELDBERT OS Ret
49 Maximilien Lemercier DANDY DU CALVAIRE BWP Ret
49 Gilles Murigneux CADET DU RUISSEAU Z SBS Ret
49 Mario Wilson Fernandes JOLY COEUR VT KRIEKENHOF ZANG Ret
54 Nicole Pavitt PARIS 16 BWP Eli
54 Jules Bernast EKISINAA AES Eli
54 Maxime Harmegnies BANDIA KWPN Eli
54 Rik Hemeryck JARVI DE SCLEF HOLST Eli
54 Francois Bossu BOTERO DE HUS BWP Eli
54 Alice Trehoust VERTIGO DU DESERT HANN Eli
54 James Davenport CHEERS TWIN SF Eli
54 Benjamin Hedin PINO D'ORMIL SWB Eli
54 Laura Renwick TOP DOLLAR VI SF Eli