Member News
NEW Health and Medical Insurance Benefits for US Equestrian Members
The USEF office is on a delay due to inclement weather. We will open at 10:30am ET.


Rolex/USEF Show Jumping Ranking List

AREZZO GRAND PRIX

As of February 21, 2020
Week 2020-7
4/8/2018
CSI4* AREZZO - AREZZO, ITA
50
4/2/2018 - 4/8/2018
1.77
Placing Rider Horse Breed Round One Round Two Jump Off Time Prize Money
1 Bruno Chimirri TOWER MOUCHE KWPN 0 0 40.27 $19,628.13
2 Conor Swail DOMINO VAN DE VALHOEVE SF 0 0 40.71 $13,739.69
2 Krzyszlof Ludwiczak STALANDO 2 KWPN 0 0 40.71 $13,739.69
4 Emeric George CHOPIN DES HAYETTES OS 0 0 41.26 $7,851.25
5 Cameron Hanley QUIREX SBS 0 0 42.17 $5,495.87
6 Luca Marziani TOKYO DU SOLEIL HOLST 0 0 42.39 $4,318.18
7 Antonio Alfonso CHIC HIN D HYRENCOURT SF 0 0 42.96 $3,140.50
8 Massimo Grossato LAZZARO DELLE SCHIAVE BELGIAN WA 0 0 44.43 $2,355.37
9 Marc Dilasser CLIFFTON BELESBAT SI 4 0 41.51 $2,355.37
10 Celine Schoonbroodt-De-Azevedo CHEPPETTA KWPN 0 4 41.93 $1,962.81
11 Wilm Vermeir I Q VH STEENTJE HOLST 0 4 43.08 $1,962.81
12 Anna Power BLAZER B BWP 4 4 42.86 $1,962.81
13 Pilar Lucrecia Cordon Muro GRAND CRU VD ROZENBERG AES 0 11 63.19 $361.25
14 Wojciech Wojcianiec NACCORD MELLONI BWP 4
15 Alexis Deroubaix TIMON D'AURE KWPN 4
16 Maureen Bonder ZELLOBEE 4
17 Andrzej Oplatek COPPERFIELD 40 KWPN 4
18 Juan Carlos Garcia COCODRILLO HANN 4
19 Max Thirouin UTOPIE VILLELONGUE HOLST 4
20 Luca Maria Moneta CONNERY SF 4
21 Clementina Grossi ZQUASIMODO R 4
22 Kevin Jochems CAPTAIN COOPER KWPN 4
23 Bart Bles COMINO KWPN 4
24 Bronislav Chudyba ZAPRIA HOLST 4
25 Jana Wargers ESCULINO 3 HOLST 4
26 Guillaume Foutrier SPIKE VD WITHOEVE HANN 4
27 Riccardo Pisani CHACLOT ZANG 4
28 Harold Boisset T'OBETTY DU DOMAINE OLDBG 7
29 Andrea Messersi MANGUS DEL SOLE SF 8
30 Giulia Martinengo Marquet PRINCY SI 8
31 Kevin Gauthier TWIST DE LA BUTTE HOLST 8
32 Damien Haelterman IMANDRA DE LAUBRY SF 8
33 Davide Kainich CABALLERO BWP 8
34 Jose Maria Larocca (Jr) DIABLO BLANCO HOLST 8
35 Pierre Alain Mortier URUGUAY COURCELLE OS 8
36 Szabolcs Krucso CHACCO BLUE II 9
37 Stijn Timmerman EDITA 9
38 Emil Hallundbaek CHALISCO KWPN 12
39 Zuzana Zelinkova CALERI II OS 12
40 Lisa Nooren VDL GROEP SABECH D'HA HOLST 12
41 Derin Demirsoy HARRY K SF 16
42 Roberto Arioldi DUNDEE VH MARIENSHOF DWB 16
43 Simone Coata DARDONGE KWPN 16
44 Giorgia Failla VALETTA DH Z KWPN 16
45 Seok Kim LOLITA DD ZANG Ret
45 Andre Schroder COMMA LU Ret
45 Gudrun Patteet SEA COAST COCO BERLINI KWPN Ret
45 Marco Pellegrino VENTURE WESTF Ret
45 Francesca Arioldi UNO-CENTO SF Ret
50 Fabio Crotta EL NINO IV KWPN Eli